Kupno chłodnicy lacetti

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Kupno chłodnicy lacetti

Post autor: vito23 » 13 wrz 2022, o 09:09

Witam przy serwisie klimy, gościu powiedział mi że mam do wymiany chłodnice i przewody bo się kruszą. U potaka znalazłem chłodnice jako chlodnica oraz chlodnica klatyzacji ze skraplaczem . Pytanie , która kupić? Marka nissensa lub jakieś SRL. Lacetti klimą manualna 1.6 16v 2009r kombi.

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Kupno chłodnicy lacetti

Post autor: Sebastian » 13 wrz 2022, o 19:12

Jeśli mówimy o "chłodnicy klimatyzacji" to jest to skraplacz. Nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu nissens się bardzo popsuł, u nas w jednym z lacetti włożyłem Loro i już kilka (3?) lata jeździ.
Przy okazji - jeśli "kruszy się" skraplacz w sensie wypada wypełnienie z dolnej części chłodnicy ale nadal jest szczelna to można jeździć, u nas zanim wymieniłem (a wymieniłem bo pojawił się delikatny wyciek na osuszaczu) to dwa dolne rzędy nie miały już wypełnienia praktycznie wcale ;)
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Kupno chłodnicy lacetti

Post autor: vito23 » 13 wrz 2022, o 20:28

Przy serwisie klimy mówił że się kruszył chlodnica, i faktycznie dolny rząd traci wypełnienie. Mówił, że jest do wymiany i że powoli wszystko przewody te sztywne itp. I teraz jie wiem czy zbierać kasę na samą chłodnice czy ta tzw chłodnice klimatyzacji że skraplaczem, osuszaczem . Ogólnie uzupełniam plyn chłodniczy, 300ml dolałem chyba po 10tys km ale wydaje mi się że cieknie przy termostacie bo zaciek jest

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości