Parę pytań o niezbyt działające rzeczy i nie tylko (Orlando 2013, 1.8)

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
jacekz123
Świeżak
Posty: 47
Rejestracja: 30 gru 2023, o 13:03
Reputacja: 1
Imię: Jacek
Samochód: Orlando
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Parę pytań o niezbyt działające rzeczy i nie tylko (Orlando 2013, 1.8)

Post autor: jacekz123 » 1 sty 2024, o 18:23

Cześć, mam parę pytań co do Orlando (2013, 1.8 o ile to ma znaczenie).

1. Problem z przyciskami na panelu.
W samochodzie jest radio Navi600 i występuje problem z otwieranym panelem. Gdy panel jest zamknięty, nie działają przyciski, a gdy się go otworzy - wszystko działa. Ktoś się z tym spotkał i wie jak to naprawić? Wygląda to na jakiś problem ze stykami, bo w nocy po podświetleniu przycisków ładnie widać kiedy styka a kiedy nie. Słyszałem od kogoś, że to trochę powszechniejszy problem ale ani na forum ani w internecie nie znalazłem żadnego wątku na ten temat.

2. Ponownie radio Navi600 i montaż kamery cofania. Tu bardziej piszę, żeby się upewnić, że zebrałem odpowiednią wiedzę bo pewnie kiedyś bym się za taki projekt zabrał.
W radiu trzeba zmienić oprogramowanie (na forum pada nazwa firmy autoflash ale z tego co czytałem oni podmieniają oprogramowanie) lub aktywować funkcje (mniej pewne, ale ponoć można to zrobić przez OplMonitor), później wlutować/podłączyć się pod piny 5 i 15 (odpowiednio + i - sygnału wideo) i zasilić kamerę w taki sposób, żeby dostawała zasilanie jeszcze przez kilka sekund od "wybicia" wstecznego. Kamera analogowa, NTSC, bez wbudowanych linii pomocniczych aby można było wyświetlić bez zakłoceń te, co nakłada radio (dynamiczne, skręcają się przy kręceniu kierownicą). To wszystko? Patrząc ogólnikowo to koszt takiego czegoś by oscylował w okolicy 300 zł.

3. Problem z czujnikami cofania. O tym też piszę żeby się upewnić. Po wrzuceniu wstecznego zapala sie kontrolka czujników (P) na zegarach i wyskakuje CodE 136 (tylko raz, jak drugi raz sie wrzuci to nic sie nie wyswietla). Na forum wyczytałem, że to problem z czujnikiem/czujnikami. Jeśli nie uda się zdiagnozować tego przez jakiś program podłączając się do komputera, pozostaje kupić czujnik (/czujniki) i wymieniać po kolei aż błąd zniknie? Czytałem też że najlepszy dostęp do nich jest przez kanał (jak się go ma).
1969f2f9-d03b-45ec-9ae1-276bae171045.jpg

4. Oświetlenie wnętrza. Zestawy do konwersji oświetlenia wnętrza (dedykowane do Cruze, więc płytki odpowiednio poprzycinane) na led są uniwersalne do Cruze i Orlando? Na aliexpress znalazłem tylko do Cruze. Na forum mignęło mi gdzieś że lampki są te same ale - ponownie - się upewniam.
Sb5abbe1884b54e6a8aa20a669f523b99f.jpg

5. Coming/Leaving Home. To pierwsze po części już jest (jak się mrugnie długimi to przez kilkadziesiąt sekund światła mijania się jeszcze świecą). Mnie bardziej zastanawia takie Leaving Home, że po otwarciu auta z kluczyka też zapalają się światła. Sprawdzałem, w radiu opcji w tą stronę nie znalazłem.

6. Automat świateł. Bawił się ktoś w chińskie włączniki z osobnym czujnikiem światła? Z aliexpress oczywiście.
Poszczęściło mi się (albo i nie), auto bez skandynawii więc u mnie 0 na wyłączniku serio jest jak 0 - nic się nie świeci. Daje to możliwość zrobienia dziennych, a wtedy by się przydał automat.
Zrzut ekranu 2024-01-01 182051.png

Z góry dzięki jak komuś będzie się chciało odpowiedzieć na któreś z pytań :piwo3:

Awatar użytkownika
MrFabulous
Specjalista
Posty: 489
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:59
Reputacja: 14
Imię: Conradus
Samochód: Malibu | Orlando
Silnik: LE9 | A14NET
LPG: BRC SQ32 | BRC SQ32
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Re: Parę pytań o niezbyt działające rzeczy i nie tylko (Orlando 2013, 1.8)

Post autor: MrFabulous » 1 sty 2024, o 18:48

Ja mogę odpowiedzieć na pytanie o oświetlenie wnętrza. Dokładnie taki sam komplet kupowałem na aliexpress - pasuje od cruza, jestem zadowolony z jasności wewnątrz samochodu.
Malibu:
Obrazek
Orlando:
Obrazek

jacekz123
Świeżak
Posty: 47
Rejestracja: 30 gru 2023, o 13:03
Reputacja: 1
Imię: Jacek
Samochód: Orlando
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Parę pytań o niezbyt działające rzeczy i nie tylko (Orlando 2013, 1.8)

Post autor: jacekz123 » 1 sty 2024, o 19:27

okej, dzięki. a jak z oświetleniem z przodu? wymieniałeś lampkę na jakąś inna (widziałem, ze z insigni przekładali) czy ta z tylu jest wystarczająca?

Awatar użytkownika
MrFabulous
Specjalista
Posty: 489
Rejestracja: 17 lis 2013, o 18:59
Reputacja: 14
Imię: Conradus
Samochód: Malibu | Orlando
Silnik: LE9 | A14NET
LPG: BRC SQ32 | BRC SQ32
Lokalizacja: Skierniewice
Kontakt:

Re: Parę pytań o niezbyt działające rzeczy i nie tylko (Orlando 2013, 1.8)

Post autor: MrFabulous » 1 sty 2024, o 20:33

Był taki plan, ale po założeniu tego zestawu LED odpuściłem. W mojej ocenie jest wystarczająco jasno.
Malibu:
Obrazek
Orlando:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlando Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości