Idealnie pasująca osłona przegubu

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
grembol7
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 7 paź 2017, o 21:27
Reputacja: 0
Imię: Mikołaj
Samochód: ORLANDO 2.0 163KM
Silnik:
Lokalizacja: KRAPKOWICE
Kontakt:

Idealnie pasująca osłona przegubu

Post autor: grembol7 » 3 paź 2018, o 15:06

Witam. Od kilku miesięcy miałem problem z osłoną przegubu zewnętrznego w orlando 2.0 163km skrzynia manualna. Oryginalna osłona została minimalnie uszkodzona i wyciekał z niej smar. Kupiłem superelastyczną osłonę uniwersalną firmy SKF którą niestety pierwszy raz źle założyłem (bez obcinania) i po kilkuset kilometrach musiałem wymieniać bo miała przetarcia przez które uciekał smar. Z braku alternatywy znów kupiłem SKF tym razem trochę ją obciąłem na długość (osłony uniwersalne mają kilka pierścieni do obcięcia) i te rozwiązanie spisało się na około 4-5tyś km i znów wyciek smaru przez uszkodzenie. (Z tego co mi się wydaje to osłona superelastyczna jest na miękka i siła odśrodkowa powoduje że osłona wypada z centralnego położenia przy dużych prędkościach powyżej 130-140km/h i zaczyna obcierać o podstawę mocowania amortyzatora co z biegiem czasu powoduje przetarcia i dziury.)

Jeszcze dla informacji nr oryginalnej osłony: 26139378 której nigdzie nie umiałem znaleźć.

Podsumowując znalazłem osłonę firmy BERG automotive:
OSŁONA PRZEGUBU
ZEWNĘTRZNEGO
NOP-205
Nr OE: 43410-0E041
ZASTOSOWANIE:
LEXUS ES 06-12,
RX350/RX450H 09-15,
TOYOTA CAMRY 06-11,
HIGHLANDER 07-13,
SIENNA 10-,
VENZA 4WD 08-
Pewnie nie można dawać linków ale trudno zaryzykuję (dlatego bo po numerach nie umiem jej znaleźć): https://allegro.pl/oslona-przegubu-zewn ... 84009.html

Ta osłona różni się tym że jest z miękkiego tworzywa i moim zdaniem jest prawie identyczna (może troszkę twardsza) jak ORYGINAŁ montowany fabrycznie.

Dzisiaj dopiero ją zamontowałem i zobaczymy jak się będzie spisywać.
Załączniki
osłona orlando.jpg
osłona orlando.jpg (20.14 KiB) Przejrzano 4065 razy

Bunioopl
Fachman
Posty: 4980
Rejestracja: 13 lis 2016, o 20:57
Reputacja: 34
Imię: Mariusz
Samochód: Orlando 1.8 LPG LT+
Silnik: 1.8 2HO, 141KM Pb
LPG: BRC SQ24 Genius 1500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Idealnie pasująca osłona przegubu

Post autor: Bunioopl » 3 paź 2018, o 15:14

Ja zamontowałem taką. Ponad 20tyś km temu
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6932337496

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka


grembol7
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 7 paź 2017, o 21:27
Reputacja: 0
Imię: Mikołaj
Samochód: ORLANDO 2.0 163KM
Silnik:
Lokalizacja: KRAPKOWICE
Kontakt:

Re: Idealnie pasująca osłona przegubu

Post autor: grembol7 » 26 lut 2019, o 07:46

Osłona po kilkunastu tysiącach sprawuje się bez zastrzeżeń. Jedyne na co trzeba zwrócić uwagę to poprawne zaciśnięcie obejmy. Za pierwszym razem jak zamontowałem tąosłonę to za słabo zacisnąłem obejmę i spod osłony wyciskało troszkę smaru. Ale kupiłem nową obejmę troszkę grubszą w rozmiarze 89-96 i jest super.

grembol7
Bywalec
Posty: 116
Rejestracja: 7 paź 2017, o 21:27
Reputacja: 0
Imię: Mikołaj
Samochód: ORLANDO 2.0 163KM
Silnik:
Lokalizacja: KRAPKOWICE
Kontakt:

Re: Idealnie pasująca osłona przegubu

Post autor: grembol7 » 24 maja 2019, o 19:50

grembol7 pisze:Witam. Od kilku miesięcy miałem problem z osłoną przegubu zewnętrznego w orlando 2.0 163km skrzynia manualna. Oryginalna osłona została minimalnie uszkodzona i wyciekał z niej smar. Kupiłem superelastyczną osłonę uniwersalną firmy SKF którą niestety pierwszy raz źle założyłem (bez obcinania) i po kilkuset kilometrach musiałem wymieniać bo miała przetarcia przez które uciekał smar. Z braku alternatywy znów kupiłem SKF tym razem trochę ją obciąłem na długość (osłony uniwersalne mają kilka pierścieni do obcięcia) i te rozwiązanie spisało się na około 4-5tyś km i znów wyciek smaru przez uszkodzenie. (Z tego co mi się wydaje to osłona superelastyczna jest na miękka i siła odśrodkowa powoduje że osłona wypada z centralnego położenia przy dużych prędkościach powyżej 130-140km/h i zaczyna obcierać o podstawę mocowania amortyzatora co z biegiem czasu powoduje przetarcia i dziury.)

Jeszcze dla informacji nr oryginalnej osłony: 26139378 której nigdzie nie umiałem znaleźć.

Podsumowując znalazłem osłonę firmy BERG automotive:
OSŁONA PRZEGUBU
ZEWNĘTRZNEGO
NOP-205
Nr OE: 43410-0E041
ZASTOSOWANIE:
LEXUS ES 06-12,
RX350/RX450H 09-15,
TOYOTA CAMRY 06-11,
HIGHLANDER 07-13,
SIENNA 10-,
VENZA 4WD 08-
Pewnie nie można dawać linków ale trudno zaryzykuję (dlatego bo po numerach nie umiem jej znaleźć): https://allegro.pl/oslona-przegubu-zewn ... 84009.html

Ta osłona różni się tym że jest z miękkiego tworzywa i moim zdaniem jest prawie identyczna (może troszkę twardsza) jak ORYGINAŁ montowany fabrycznie.

Dzisiaj dopiero ją zamontowałem i zobaczymy jak się będzie spisywać.
Dalej bez problemów. Osłona dobrze siedzi. Polecam

ODPOWIEDZ

Wróć do „Orlando Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość