Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szczuplin
Fachman
Posty: 2342
Rejestracja: 9 mar 2016, o 15:00
Reputacja: 16
Imię: Szczuplin
Samochód: Cruze, Aveo T300
Silnik: 1.8 F18D4 141KM 1.2 86 km
LPG: STAG4 Q-Box+
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: szczuplin » 24 wrz 2022, o 14:39

Ja tak jednoznacznie bym nie oceniał. Sądzę, że strzeliny w zderzaku to mogą się zrobić nawet od uderzenia w zaspę czy krawężnik. Stare ślizgi miały tendencje do puszczania..

Co do koloru. Mój lakiernik zawsze mówi, że inaczej wygląda kolor na plastiku a inaczej na metalu. I coś w tym chyba jest..
Chevrolet Cruze HB LT+ 1.8 + Chevrolet Aveo T300 1.2 86km

Awatar użytkownika
bubu1769
Administrator
Posty: 5804
Rejestracja: 5 wrz 2018, o 16:40
Reputacja: 342
Imię: Bartłomiej
Samochód: Aveo T250
Silnik: 1.4 101KM
Inny samochód: Orlando 1.4T, Meriva A 1.8
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: bubu1769 » 24 wrz 2022, o 14:47

Tyle że tylny zderzak aż tak bardzo się nie odróżnia.

Raven2303
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 12 paź 2022, o 11:17
Reputacja: 0
Imię: Andrzej
Samochód: Cruze
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: Raven2303 » 12 paź 2022, o 11:20

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... EV0ql.html
Co sądzicie o tym aucie ?
Ps. Witam wszystkich z forum.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23827
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: etac » 12 paź 2022, o 17:33

samochód z importu, nie krajowy
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Miromat
Bywalec
Posty: 145
Rejestracja: 27 gru 2013, o 14:01
Reputacja: 2
Imię: Mirosław
Samochód: Cruze LT+ (hb)
Silnik: 1,6 124KM
Lokalizacja: Ząbki (Mazowsze)
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: Miromat » 12 paź 2022, o 18:35

Na tych czarnych felgach wygląda jak karawan.

Uyssy
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 11 gru 2022, o 01:37
Reputacja: 0
Imię: Adam
Samochód: Brak
Silnik: Brak
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: Uyssy » 12 gru 2022, o 22:14

Hej Koledzy.
Prośba o opinie użytkowników Cruze z silnikiem 1,4 T - wersja kombi.
Na dniach mogę sfinalizować zakup takiego autka sprowadzonego ze Szwecji w wersji LT.
Rocznik 2013, przebieg 138 ts km
Czytam i czytam od kilku dni i im więcej czytam tym większy mam mętlik.
Autem będę jeździł głównie do pracy (około 50 km dziennie).
Nie zależy mi specjalnie na osiągach ale awaryjność ma już duże znaczenie (wiem, że wszystko się psuje ale oby nie co chwilę :) )

To co już wiem:
- autko wizualnie mi się podoba
- rocznik stosunkowo młody jak za te pieniądze (około 30 tys PLN)
- dosyć dobrze wyposażone w porównaniu do innych w tych pieniądzach.
- przy obecnej sytuacji rynkowej, ciężko jest znaleźć cudowny środek w kwocie do 30 tys PLN

Nadmienię, że na tapecie ma jeszcze Audi A3 sportback - 1,6 MPI - 2008 r. z przebiegiem 120 tys km - raczej pewny - cena podobna ale 5 lat starsze :cry:

Zastanawia mnie jak to jest fatycznie z awariami tych aut, z dostępnością do części (wiadomo - odcięcie od rynków Rosji i Ukrainy), perspektywa dostępności części w najbliższych latach (podobno Chevy gwarantuje dostępność oryginałów do 10 lat od wyjścia z rynków europejskich).
Interesuj mnie też czy mechanicy chętnie podchodzą do napraw tych aut, czy jednak jest duża grupa, która po prostu ich nie robi.

Zasięgnąłem dzisiaj porady mojego mechanika (20 lat na rynku) i o dziwo nie miał z tym autem wcześniej do czynienia (nie wiem czy to dobry znak - bo mało awaryjne, czy po prostu jest ich na rynku stosunkowo niewiele).

Będę wdzięczy za rozwianie wątpliwości.

Na necie jest trochę filmików z recenzjami ale większość z nich jest już mocno przeterminowana.

Wiem, że dużo już zostało napisane w temacie standardowych usterek (przeczytałem chyba większość wpisów) ale nie zaszkodzi zapytać ponownie.

Awatar użytkownika
KapralTM
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 16 lip 2020, o 16:21
Reputacja: 13
Imię: Piotr
Samochód: Cruze Irmscher Ed...
Silnik: Z20D1, LNP, 186KM, AT
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: KapralTM » 13 gru 2022, o 01:07

Jeśli szukasz warsztatu we Wrocławiu, który będzie Ci serwisował to auto, to zajrzyj na Przemkowska 24.
---------------------------------------------------
Quidquid Latine dictum sit, altum videtur
Chevrolet Cruze Edition Irmscher LNP 186KM/402Nm AT

Awatar użytkownika
MIDO
Wymiatacz
Posty: 1258
Rejestracja: 5 sty 2014, o 14:38
Reputacja: 25
Imię: Miłosz
Samochód: Aveo T300 LTZ
Silnik: 1,4 74kW
LPG: BRC SQ32 Alba
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: MIDO » 13 gru 2022, o 09:16

nie boją się chevroletów? z cenami nie szaleją??
Nowa odma dobra na wszystko!!!

milyjarek
Profesjonalista
Posty: 833
Rejestracja: 24 wrz 2016, o 09:45
Reputacja: 5
Imię: Jarosław
Samochód: Epica , Malibu LTZ
Silnik: 2.0 Diesel , 150KM
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: milyjarek » 13 gru 2022, o 21:02

Bosch Service ul.Piękna 76 też i tradycyjnie ASO Karkonoska 50

Awatar użytkownika
KapralTM
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 16 lip 2020, o 16:21
Reputacja: 13
Imię: Piotr
Samochód: Cruze Irmscher Ed...
Silnik: Z20D1, LNP, 186KM, AT
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: KapralTM » 14 gru 2022, o 00:06

OPEL Przemkowska 24.
- wymienili rozrząd w 2.0 LNP.
- pozwolili przywieść własne części zakupione w Potaku, co obniżyło cenę końcową w stosunku do wyceny warsztatu o jakieś 33%. Do wyceny napraw przeważnie biorą ceny z ASO Karkonoska 50, jeżeli części nie są dostępne w hurtowniach w Polsce.
- mieli wszystkie narzędzia potrzebne do tej pracy i wiedzę jak to zrobić.
Grzebali mi też przy uszczelnieniu DPF (przywiozłem własne uszczelnienia), wymienili świece (też przywiozłem swoje).
Zatem wygląda na to, że nie boją się GM/Daewoo i służą naprawdę sensownym wsparciem.

ASO Karkonoska 50 - robili mi oględziny mojego Chevy przy zakupie (do końca życia będę pamiętał technika, który robiąc pomiary prawego błotnika szukał metalu na nieprzebranym płaskowyżu szpachli). Zdobywają części do Chevroletów dosłownie spod ziemi (z tym co raz trudniej od kiedy OPEL jest częścią Stellantis), ale jeżeli chodzi o jakikolwiek serwis dla Chevi to sami uczciwie mówią, że lepiej poszukać innego serwisu, niż liczyć naprawę w oparciu o godziny wyceny pracy serwisu ASO.

Bosch Service ul. Piękna 76 - nie miałem okazji korzystać z ich usług, ale z dokumentów auta wynika, że poprzedni właściciel mojego Cruze tam zaglądał.

Hornet - ASO Marek Opel, Chevrolet, RAM i Dodge aleja Jana III Sobieskiego 1 - również wspierają Chevrolety. Kiedyś miałem okazję omawiać jakąś naprawę z ich przedstawicielem serwisu, ale ostatecznie nie zdecydowałem się, gdyż dla mnie to po prostu druga strona Wrocławia.

KRISTOFF Auto Serwis - Bolesława Krzywoustego 250 - jako jedyny serwis jaki do tej pory spotkałem wiedzieli co to jest Chevrolet Cruze Edition Irmscher po spojrzeniu na auto. Robiłem tam Mercedesa W212 i naprawdę złego słowa na ten serwis nie powiem. Sierdzili, że jeżeli jestem zainteresowany, aby serwisować u nich Cruze to również specjalnie problemu nie widzą.

PHU "Łoboda" Marek Łoboda Warsztatowa 15 Biestrzyków - specjaliści od automatycznych skrzyń biegów. Cruze to kolejne auto z automatem, które u nich serwisuje i nigdy nie miałem powodów do narzekań.

PHU Robert Doliński, ASB Długołęka, Wrocławska 6G - również skrzynie automatyczne i również brak narzekań z mojej strony, ale ostatecznie wybrałem PHU "Łoboda".

Jest też kilka serwisów poza Wrocławiem, bardziej w okolicach mojej rodzinnej Świdnicy, gdzie również nikt nie wygania właścicieli GM/Daewoo jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy ;)
---------------------------------------------------
Quidquid Latine dictum sit, altum videtur
Chevrolet Cruze Edition Irmscher LNP 186KM/402Nm AT

pawelwaw84
Wymiatacz
Posty: 1002
Rejestracja: 24 mar 2014, o 10:23
Reputacja: 11
Imię: Paweł
Samochód: Captiva lift 2013
Silnik: 2.0d 163KM
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: pawelwaw84 » 14 gru 2022, o 19:28

Jaki koszt wymiany (robocizny) rozrządu 2.0LNP?

Awatar użytkownika
KapralTM
Bywalec
Posty: 184
Rejestracja: 16 lip 2020, o 16:21
Reputacja: 13
Imię: Piotr
Samochód: Cruze Irmscher Ed...
Silnik: Z20D1, LNP, 186KM, AT
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: KapralTM » 14 gru 2022, o 22:38

Wymiana rozrządu, wyjęcie wtrysków, nowe podkładki, montaż wtrysków nie całe 1500zł (luty 2021).
---------------------------------------------------
Quidquid Latine dictum sit, altum videtur
Chevrolet Cruze Edition Irmscher LNP 186KM/402Nm AT

Evella
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 30 wrz 2020, o 22:32
Reputacja: 0
Imię: Ewelina
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.8
LPG: Tak
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Prośba o opinie użytkowników - Cruze Hatchback

Post autor: Evella » 2 lut 2023, o 13:58

Cześć,
nastawiam się powoli na Chevroleta Cruza w Hatchbacku. :P
Chciałabym dowiedzieć się o opinie co do tych modeli i konkretnie co do Hatchabacka.
Czy ktoś z użytkowników posiada takie autko lub macie znajomych, którzy posiadają? Albo mamy użytkowników forum, którzy po prostu znają dobrze ten model i mogą coś o nim napisać.
Który rok najlepszy pod względem produkcji i który silnik.

W grę wchodzi benzyna [Bo wielkich tras nie planuję. Autko po mieście i czasami na jakiś wyjazd].
Biorę pod uwagę też instalację LPG. Albo założę sama albo kupię już z założoną albo wcale tego nie zrobię-nie wiem. Więc automatycznie proszę też specjalistów o opinię uwzględniając te warunki.

Z góry dziękuję wszystkim! :)
__
Moje poprzednie autko to Lacetti 1.8 2004r.
Niestety już sprzedane 1 rok temu.

Dedalus4
Profesjonalista
Posty: 641
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:01
Reputacja: 20
Imię: Szczepan
Samochód: FORD S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue
Inny samochód: Cruze 1.8 LPG
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Prośba o opinie użytkowników - Cruze Hatchback

Post autor: Dedalus4 » 2 lut 2023, o 14:17

Cześć,
na początek zajrzyj tutaj:
viewtopic.php?f=102&t=117

Miałem hatchbacka przez 7 lat, zrobilem nim ponad 150k km.
Jeżeli chodzi o benzynę najbardziej dynamiczny jest silnik 1.4T, ja mialem 1.8 z fabrycznym gazem BRC.
Jak nie planujesz wiekszych tras zakładanie LPG mija się z celem, chyba że już z instalacją kupisz. Ogólnie to auto nie jest lepsze czy gorsze od innych. Ma swoje typowe usterki ale ja je lubiłem po prostu.

Piteros7
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 9 lut 2023, o 07:21
Reputacja: 0
Imię: Piotrek
Samochód: Cruze
Silnik: 1.4T
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: Piteros7 » 9 lut 2023, o 07:33

Cześć wszystkim. Czy mogę prosić o opinię na temat auta oferowanego w poniższym ogłoszeniu? Z góry dzięki.

https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... FgvIp.html

Dedalus4
Profesjonalista
Posty: 641
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:01
Reputacja: 20
Imię: Szczepan
Samochód: FORD S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue
Inny samochód: Cruze 1.8 LPG
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: Dedalus4 » 9 lut 2023, o 08:20

Zdjęcie środka złej jakości ale wydaje się ze kierownica jest już poprzecierana - nie dyskwalifikuje to auta. Zastanawiajace ze nie ma VIN-u w ogłoszeniu. I to jest model 2013 ale produkcja 2012 - patrz data 1 rejestracji wg. sprzedajacego.

Awatar użytkownika
zzzz
Wymiatacz
Posty: 1579
Rejestracja: 3 gru 2013, o 17:50
Reputacja: 32
Imię: Zbyszek
Samochód: Cruze HB LT+
Silnik: 1.8
LPG: BRC
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: zzzz » 9 lut 2023, o 09:56

Niżej jest 05.08.2013

nameak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2023, o 17:15
Reputacja: 0
Imię: Rafał
Samochód: Cruze
Silnik: 1.4
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: nameak » 20 lut 2023, o 21:31

Witam, od jakiegos tygodnia zerkam za Cruzem 1.4 w hatchbacku w wersji lt-ltz. Na ten moment widze tylko takie ale za to bardzo ciekawe ogłoszenie.
https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... llery-open
Jedyne co mi się tutaj nie podoba to przebieg, teraz pytanie czy złapanie takiej lub podobnej wersji do 30 tysięcy graniczy z cudem czy poprostu wymaga cierpliwosci? Niższy przebieg skłoniłby do sprawdzenia bo do Płocka mam kawał drogi. Pozdrawiam

Dedalus4
Profesjonalista
Posty: 641
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:01
Reputacja: 20
Imię: Szczepan
Samochód: FORD S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue
Inny samochód: Cruze 1.8 LPG
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: Dedalus4 » 21 lut 2023, o 08:25

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
Ale ktoś lubił chromy z aliexpress...A tak poważnie wygląda dobrze. Ja na twoim miejscu bym tam wysłał gościa z Autotesto. korzystałem z ich usług i byłem zadowolony.

nameak
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 18 lut 2023, o 17:15
Reputacja: 0
Imię: Rafał
Samochód: Cruze
Silnik: 1.4
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: nameak » 21 lut 2023, o 19:41

po głębszym namyśle będę raczej dalej czekał aż zjawi sie coś podobnego, byc moze z mniejszym przebiegiem bo na dzien dobry juz mamy tutaj rozrząd do zrobienia bo 10 lat mija dla rocznika 2013 a poza tym pewnie cos jeszcze wyjdzie, bede podrzucał propozycje jak cos ciekawego znajde

Dedalus4
Profesjonalista
Posty: 641
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:01
Reputacja: 20
Imię: Szczepan
Samochód: FORD S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue
Inny samochód: Cruze 1.8 LPG
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: Dedalus4 » 22 lut 2023, o 08:43

To twoja decyzja. Ale jak ty chcesz znaleźć mniejszy przebieg? To auto ma 10 lat i tylko 180k. Moj cruze z tego samego rocznika ma już 210k. Co do rozrządu to tam chyba łańcuch jest (dokładnie nie wiem bo ja miałem 1.8) Powodzenia w poszukiwaniach

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4202
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 107
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: dokia » 22 lut 2023, o 11:54

nameak pisze:
21 lut 2023, o 19:41
po głębszym namyśle będę raczej dalej czekał aż zjawi sie coś podobnego, byc moze z mniejszym przebiegiem bo na dzien dobry juz mamy tutaj rozrząd do zrobienia bo 10 lat mija dla rocznika 2013 a poza tym pewnie cos jeszcze wyjdzie, bede podrzucał propozycje jak cos ciekawego znajde
Nowe auto kup, tam nie trzeba rozrządu i przebieg nie boli. Wg mnie to strach auta 10letniego z przebiegiem mniej niż 100. Bo ono nie jeździło? Może zepsute stało długie miesiące lub lata? Jak jeździ się tylko po własnym mieście i raz w roku na wczasy to wystarczy komunikacja miejska i pociąg na wczasy. Szkoda kasy na inwestycje w auto, bo auto nie jeżdżone psuje się nie mniej niż te jeżdżone. Jak znajdziesz te 10letnie nieużywane to pochwal się.
PS. Tak naprawdę narzekania na przebieg to w tym kraju prowadzą do masowego kręcenia liczników, bo przebiegi są "na życzenie"
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

BeodaTy93
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 21 lut 2023, o 16:15
Reputacja: 0
Imię: -
Samochód: -
Silnik: -
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Chevrolet Cruze 1.4 Turbo

Post autor: BeodaTy93 » 2 mar 2023, o 12:54

Hej, od dwóch tygodni poszukuję samochodu, który byłby w miarę bezawaryjny, ale też żeby dało się nim w miarę sprawnie jeździć i nie miał 20 lat na karku. Aktualnie chyba najbardziej składaniam się w stronę Chevroleta Cruze 1.4 Turbo (rocznik ~2012) i chciałem Was prosić o opinię na temat tego samochodu.

Mam trochę mętlik w głowie, ponieważ z jednej strony czytałem, że te silniki Chevroleta (a chyba raczej Opla) 1.4 Turbo są całkiem udane w porówaniu do np. 1.4 TSI, ale z drugiej strony też widziałem sporo opinii, że ludzie na nie narzekali. Dodatkowo czytałem też, że problem może sprawiać skrzynia M32, ale z drugiej strony też czytałem, że w którymś tam roczniku była już poprawiana (wiecie może w którym?).

Jakie jest Wasze zdanie na temat modelu z tym silnikiem z lat ~2012?

Co do tego jak eksloatuję samochód, to jeżdżę głównie na krótkich odcinkach (~2 km po mieście). Co jakiś czas trafi się trasa 50 km (w dwie strony, czyli 100), a trochę rzadziej 200 km (w dwie strony, czyli 400). Ogólnie rocznie robię jakieś 7k km. Dodatkowo zdarzają się sytuację, że samochód potrafi stać tydzień nieużywany (nikt nie jeździ codniennie do pracy).
Z tego co wyczytałem, to ogólnie żaden silnik spalinowy nie lubi takiego traktowania, ale jak poradzi sobie z tym Cruze? Nie będzie tragedii?

Co do opini w stylu "odpuść sobie samochód, jeździj kominikacją" itp., to z góry za nie dziękuję. Zdaję sobie sprawę, że jest w tym sporo prawdy, ale nie żyję sam i w rodzinie samochód jest po prostu potrzebny.

Dodatkowo, ostatnio wskoczyło ciekawe ogłoszenie:
https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... Fl3AT.html

Moglibyście mi doradzić o co powinienem zapytać sprzedawcę?

Z góry dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
mariuszg008
Specjalista
Posty: 430
Rejestracja: 2 gru 2014, o 18:38
Reputacja: 7
Imię: Mariusz
Samochód: Cruze
Silnik: 2.0 ON 163KM
Inny samochód: Astra J 1.4T 140KM
Lokalizacja: Starachowice Sandomierz
Kontakt:

Re: Chevrolet Cruze 1.4 Turbo

Post autor: mariuszg008 » 2 mar 2023, o 13:27

Silnik może i jest udany bo daje frajdę z jazdy jeśli działa ale z doświadczenia z astrą j wiem, że to kapryśne auto. Słaby osprzęt tj. padająca odma, pękający kolektor wydechowy, wypadający grzybek zaworu zwrotnego z kolektora ssącego, wyciągający się łańcuch rozrządu plus pękające ślizgi, wycieki płynu chłodzącego oraz oczywiście oleju. Stan oleju również trzeba obserwować bo 1.4 lubi brać olej. Co do słynnej m32 trzeba słuchać czy łożyska nie wyją i robić test kangurka i obserwować lewarek zmiany biegów czy nie skacze. Nie odradzam absolutnie tego silnika ale zalecam czujność bo sporo się dzieje.
Cruze LS+ model 2012 1.6 124KM GUF od 09.03.2012 do 31.12.2023
Cruze LS model 2011 2.0 163KM GAR od 20.01.2019
Astra J model 2010 1.4T 140KM Z50B od 08.04.2021

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5067
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 74
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: huri_khan » 3 mar 2023, o 10:45

Za 30 000 kup sobie Golfa VI lub Octavię II, części zapasowych od groma, mechanicy wiedzą jakie są problemy w tych samochodach.
Podjeżdżasz Cruzem to dopóki nie zobaczy, że to Opel to zaczynają wymyślać teorie ;)
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości