Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Imię: Wojtek
Chevi: Orlando LT 1,8 LPG
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: wszim » 12 mar 2019, o 08:44

Nie jest to niezdrowe dla reduktora do instalacji sekwencyjnej. Jest niezdrowe ale dla reduktora do instalacji podciśnieniowej II gen. Reduktor taki ma 2 stopnie redukcji i można uszkodzić delikatną membranę drugiego stopnia redukcji. Zbyt niska temperatura przełączania może mieć inne złe konsekwencje, przede wszystkim związane ze złym mapowaniem czasu wtrysku. Można rozjechać sobie mapy wtrysku i spowodować zubażanie mieszanki na prawidłowej temperaturze, co zdrowe nie jest.

Bunioopl
Wymiatacz
Imię: Mariusz
Chevi: Orlando 1.8 LPG LT+
Kontakt:

Post autor: Bunioopl » 12 mar 2019, o 08:47

Wystarczy wzbogacić dawkę gazu na zimnym silniku. W brc można to ustawić. W stagu też.

Wysłane z mojego G8142 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
wszim
Moderator
Imię: Wojtek
Chevi: Orlando LT 1,8 LPG
Kontakt:

Post autor: wszim » 12 mar 2019, o 10:39

To już raczej zubożyć, bo zimny gaz jest bardzo gęsty i ECM będzie reagował kodowaniem Long Term na zubożanie, co może mieć złe konsekwencje po zagrzaniu lub po przełączeniu np na benzynę. Nawet jeżeli sterownik LPG posiada kalibrowanie w funkcji temperatury to nie działa to stabilnie w zakresach niskich temperatur. Z jakiegoś powodu nie jest zalecane przełączanie poniżej 30C, nie ze wzgl na reduktor ale że to najprostszy sposób na rozwalenie sobie mapy wtrysku, czkawkę silnika na benzynie i wypalenie np sondy.

Awatar użytkownika
Regulus
Moderator
Imię: Andrzej
Chevi: Cruze, Spark
Kontakt:

Post autor: Regulus » 12 mar 2019, o 14:03

Mocno usiłowałem namówić moich gaziarzy na obniżenie temperatury przełączania, ale dali zdecydowany odpór, właśnie uzasadniając, że tak to można było w II generacji, a w sekwencji nie wolno. Nie ugięli się. Ok. 2 km muszę przejechać zanim się przełączy, różnica miedzy latem a zimą to mniej niż 500 m.
Cruze 1.8 LS+ LPG, Spark 1.0 LS LPG

Awatar użytkownika
danni
Obserwatorek
Imię: Tomek
Chevi: poluję na Cruze
Kontakt:

Post autor: danni » 15 mar 2019, o 23:48

artista82 pisze:
11 mar 2019, o 10:52
Dziękuję bardzo panowie za porady. Już dzwonię i się umawiam :)
Tak z ciekawości, oglądałeś, jakieś info? Widzę, że ogłoszenie wyszło ponownie.

PS gdyby kogoś interesowało to dzisiaj wieczorem wyszło nowe ogłoszenie gdynia sedan 1.6/124 LT+ polski bezwypadkowy 1szy właściciel, sprzedaje przysalonowy komis. Gdyby był bliżej to bym sprawdził, chociaż swoją drogą nie mam zaufania do żadnych komisów, ale może akurat autko warte uwagi.

artista82
Obserwatorek
Imię: Artur
Chevi: Cruze
Kontakt:

Post autor: artista82 » 19 mar 2019, o 12:50

Witam. Chciałem się umówić na oglądanie ale facet przekładał cały czas , a to wyjezdza a to nie może, w końcu jak już miałem jechać i dzień wcześniej zadzwoniłem to powiedział że już sprzedał.... burak.... Także szukam dalej....

wiliniak
Bywalec
Imię: Mateusz
Chevi: Orlando
Kontakt:

Post autor: wiliniak » 19 mar 2019, o 13:26

Nie powiedział Ci od razu, że ma jakiegoś napalonego kupca (to idzie zauważyć) bo powiedział bys ok, szukam dalej i jednego klienta miał by mniej, a tak wodził Cię za nos, bo gdyby tamten napaleniec nie kupił umowil by się z Tobą i może doszło by do transakcji ;)
Takie hieny z tych komisantow ;)

artista82
Obserwatorek
Imię: Artur
Chevi: Cruze
Kontakt:

Post autor: artista82 » 19 mar 2019, o 14:40

Dokładnie tak było, mnie trzymał w "zanadrzu" jak by tam nic nie wyszło.... ech szkoda, bo napaliłem się na tamten egzemplarz :zdegustowany:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Ogólnie o modelu”