temperatura pracy silnika Aveo T300

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
paulstar
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2015, o 20:30
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Aveo T300
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

temperatura pracy silnika Aveo T300

Post autor: paulstar » 28 maja 2015, o 22:00

Mam pytanie, jaka jest normalna temperatura pracy silnika 1.2 w Aveo? Kupiłem sobie interfejs OBDII, na telefon wrzuciłem torque no i wyszła mi temp pracy silnika ok 105 st, bo przy 106 chyba włącza się już termostat(temp spada chyba do ok 96 st) . W programie torque te 105 st to już jest prawie na polu czerwonym.
Czy ta temp to nie za dużo? Z kilku wcześniejszych samochodów wiem że termostat włączał się w nich przy ok 86 - 92 st.
Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoś wie przy jakiej temp silnika włączy się czerwona kontrolka - przegrzania silnika?
Wcześniej wydawało mi się że termostat powinien działać przy ok 90 st a czerwona kontrolka powinna się zapalać właśnie przy ok 105-110 st.
Kurde przyoszczędzili z 1 zł i nie dali żadnego wskaźnika temp silnika jak to jest chyba we wszystkich samochodach :(. Bez sensu.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23774
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 249
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: temperatura pracy silnika Aveo T300

Post autor: etac » 28 maja 2015, o 22:05

Dla produktów GM, jest to normalne zachowanie, tak jak opisales, kontrolka to chyba 115
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

paulstar
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2015, o 20:30
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Aveo T300
Silnik:
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: temperatura pracy silnika Aveo T300

Post autor: paulstar » 28 maja 2015, o 22:28

To bardzo niewielki dystans jest pomiędzy normalną pracą silnika a zapaleniem się czerwonej kontrolki.

kamilk
Świeżak
Posty: 16
Rejestracja: 28 gru 2016, o 20:47
Reputacja: 0
Imię: kamil
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: poznan
Kontakt:

Re: temperatura pracy silnika Aveo T300

Post autor: kamilk » 17 sty 2017, o 17:52

odswieżam temat . mam to samo aveo 1.4 100KM mam tez obd i torque termostat otwiera mi sie przy 105 stopniach i spada do 95. . tez nie wiem czy to normalne. bylem w aso wymienili mi zlaczki nagrzewnicy bo plyn spier... drogi kolego sprawdz moze dla mnie czy wentylator zalacza sie przy 108 stopniach drugi bieg. i jakie sa warunki na uruchomienie wentylatora poerwszego biegu. teretycznie powinien sie wlaczyc jak klima ruszy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości