Buczenie (Szum)

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Pawel 1989
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2017, o 13:53
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Buczenie (Szum)

Post autor: Pawel 1989 » 26 cze 2017, o 14:25

Witam

Posiadam Chevroleta Captive z 2006r auto ma przejechane 176 tys przebieg oryginalny nie uderzony auto sprawowało się idealnie aż, do pewnego momentu gdy zaczęło coś szumieć wpadając w odgłos buczenia. Mechanik stwierdził ,że to dyferencjał nowy wycenili mi w salonie na 16200zł więc zdecydowałem się kupić używany za 800zł lecz to nie przyniosło poprawy czyli dyferencjał był dobry
Myślałem może ze to opony w zeszłym roku kupione nowe wiec może z wada (dźwięk podobny jakby były opony wy-ząbkowane) miałem zimówki na felgach wiec wymieniliśmy i też to samo. Mechanik twierdzi ,że jeżeli auto jest podniesione do góry a musi bo ma 4x4 to dźwięk wydobywa się ze środka najpierw nie trafiony Dyferencjał teraz mówi ze skrzynia. Mi oprócz łożysk w kołach nie przychodzi nic do głowy. Czy ktoś miał taki problem? lub ma jakiś pomysł co to może być

John Wayne
Profesjonalista
Posty: 546
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 15:26
Reputacja: 2
Imię: Przemek
Samochód: Captiva 2.0D MT 2007
Silnik: 2.0, diesel, 150KM
Lokalizacja: Gdynia Poznań
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: John Wayne » 26 cze 2017, o 14:32

Ja miałem buczenie powyżej 60km/h i była to piasta przedniego koła.

Napisz kiedy dokładnie buczy, cały czas czy przy jakiś prędkościach, na luzie na biegu itd.

Pawel 1989
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2017, o 13:53
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: Pawel 1989 » 26 cze 2017, o 14:36

Jadąc zaczyna przy 40km/h i cały czas jest tak samo i do 120km/h na pewno więcej nie ryzykowałem na luzie też słychać jak puszcze gaz to słychać lepiej ale to ze względu ,że są mniejsze obroty siedząc za kierownicą słychać jakby to było z lewej strony na miejscu pasażera z prawej a pod spodem ze środka.

Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Posty: 851
Rejestracja: 23 lis 2014, o 23:46
Reputacja: 13
Imię: Michał
Samochód: Epica V250
Silnik: 2.0, X20D1, 144KM
LPG: KME Nevo
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: Kraviec » 26 cze 2017, o 15:06

Wyjedź sobie wieczorem gdzieś na pustą drogę, rozpędź do powiedzmy 60km/h i skręcaj delikatnie prawo/lewo z pasa na pas, jeśli szum będzie się zmieniał to stawiam na piastę. Albo pojedź do innego mechanika i powiedz żeby sprawdzili łożyska w kołach, może będzie miał lepsze ucho i usłyszy.
Na skrzynię bym nie stawiał, bo na luzie też masz ten dźwięk i pewnie na każdym biegu też.

Pawel 1989
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 26 cze 2017, o 13:53
Reputacja: 0
Imię: Paweł
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: Pawel 1989 » 26 cze 2017, o 20:18

Witam

Dziś kupiłem mechanikowi piaste i zawiozłem i kazałem wymieniac najpierw lewą strone jesli nie pomoze to prawą jednak
przyczyną była lewa piasta ciesze sie ,że problem udało sie rozwiązać bez wiekszych kosztów tylko Dyfer kupiłem za 800zł i został gdyby ktoś potrzebował to służę pomocą.

John Wayne
Profesjonalista
Posty: 546
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 15:26
Reputacja: 2
Imię: Przemek
Samochód: Captiva 2.0D MT 2007
Silnik: 2.0, diesel, 150KM
Lokalizacja: Gdynia Poznań
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: John Wayne » 26 cze 2017, o 20:26

Ja tak niepotrzebnie wymieniłem przekładnię i też w końcu sam doszedłem do przyczyny i naprawiłem, myślę, że zbyt łagodnie podchodzimy do takich spraw. To mechanik powinien się teraz martwić co z tym zrobić... Dlatego ja co mogę, to robię sam, mimo, że mam ledwo blade pojęcie na ten temat, ale się uczę (też dużo dzięki forum), kupiłem porządną żabę, niewidzialną rękawiczkę Liqui Moly i odprężam się grzebiąc przy aucie. Z mojego doświadczenia wynika, że znalezienie dobrego, kumatego mechanika z którym da się normalnie porozmawiać to cud...

anndre
Świeżak
Posty: 28
Rejestracja: 5 mar 2017, o 23:29
Reputacja: 0
Imię: Andrzej
Samochód: Captiva
Silnik:
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: anndre » 27 cze 2017, o 10:39

Piasty nowej generacji huczą tylko pod obciążeniem natomiast na podnośniku udają że są całkowicie sprawne żadnych szumów i luzów. Osobiście przerabiałem temat i dopiero po przejechaniu się po wymianie uwierzyłem że to piasta hałasowała.

Awatar użytkownika
Kosiu67
Bywalec
Posty: 186
Rejestracja: 21 sty 2017, o 20:49
Reputacja: 0
Imię: Norbert
Samochód: Captiva 2,2D AWD
Silnik:
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: Kosiu67 » 29 cze 2017, o 08:19

Następnym razem pojedź najpierw na rozpędzarkę do sprawdzania łożysk. Koszt sprawdzenia niewielki. Problemem może być tylko znalezienie warsztatu który to urządzenie posiada. Mi to urządzenie przypomina przerobioną cykliniarkę do parkietów.

herman00
Bywalec
Posty: 105
Rejestracja: 12 lut 2016, o 18:50
Reputacja: 0
Imię: Robert
Samochód: Captiva 2,0 Man2006
Silnik: Z20S 150KM
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: herman00 » 4 lip 2017, o 13:21

Ponieważ mam za sobą dwie wymiany piast, to polecam wszystkim sprawdzanie na "ślimaku" raz na lewym raz na prawym. "Ślimak" czyli zjazd z wiaduktu. Pierwszy raz buczenie i stukot miałem przy 80 tys. km. Mój mechanik jest kumaty, zaprzyjaźniony, ale nic nie widział i nie czuł jak samochód był na podnośniku i nie chciał naciągać mnie na koszty, tym bardziej że w roku 2011 piasta kosztowała około 700zł i to sprowadzana na zamówienie z Korei. Zdecydowałem, bo jak auto zjeżdżało ślimakiem z wiaduktu i cała siła (wychył samochodu podczas zjazdu ze skręconymi kołami) szła na jedno łożysko to stukanie i buczenie było ewidentne. Mechanik przy wymianie przyznał rację, jak przyłożył lekarski stetoskop i w ten sposób słuchał łożyska. Kolejną wymianę miałem przy 165kkm i nie pytałem, kupiłem piasty i kazałem wymienić. Tak samo robię ze stabilizatorami drążków. Właśnie wróciłem z urlopu i po przejechaniu w tę i z powrotem czeskiej autostrady słyszę znajome telepanie, jakby coś pukało w puste tekturowe pudełko. Stabilizatory dostały i trzeba je wymienić.

arjan
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2017, o 13:47
Reputacja: 0
Imię: Adrian
Samochód: Captiva
Silnik:
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: arjan » 22 gru 2017, o 14:36

To może ja się podłączę pod wątek buczenia :) Captiva diesel 2.0 150 koni, przebieg 220 tys, automatyczna skrzynia biegów. Buczy przy prędkości od 75 - 95 km/h. Zaobserwowałem to trzy dni temu. Chciałbym nadmienić, że samochód zakupiłem około trzech tygodni temu na oponach letnich nic w tym czasie nie słyszałem, żeby buczało. Około dwa tygodnie temu zakupiłem nowe opony zimowe fakt, faktem z niżej Półki cenowej. Przez półtora tygodnia użytkowania wszystko było ok, a teraz od trzech dniu ewidentnie coś buczy przy prędkości o której pisałem. Help..help..help czy to może być wina automatycznej skrzyni? Czy może iść w kierunku opon, czy też łożysk, Piast...? Pzdr

Korneliusz
Aktywny
Posty: 68
Rejestracja: 28 paź 2017, o 11:48
Reputacja: 0
Imię: Korneliusz
Samochód: Captiva 2.0 D 4WD 07
Silnik:
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: Korneliusz » 23 gru 2017, o 23:31

Spróbuj tak jak napisał kolega powyżej - przeciążyć samochód na "ślimaku" lub innym zjezdzie , raz w lewo raz w prawo. Jak padło łozysko to szum będzie bardziej intensywny. Fakt że trzeba trochę mieć co do tego rozeznanie albo weż kogoś ze sobą i razem nasłuchujcie.
Fakt że nawet profilaktyczna wymiana piast przy aucie co ma już 10 latek i niemały przebieg na pewno nie zaszkodzi a być może ten szum wyeliminujesz.

arjan
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 22 gru 2017, o 13:47
Reputacja: 0
Imię: Adrian
Samochód: Captiva
Silnik:
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: arjan » 4 kwie 2018, o 18:14

Wymieniłem łożysko koła przedniego i przestało buczeć. Wszystko wróciło do normy.

pawelwaw84
Wymiatacz
Posty: 1002
Rejestracja: 24 mar 2014, o 10:23
Reputacja: 11
Imię: Paweł
Samochód: Captiva lift 2013
Silnik: 2.0d 163KM
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: pawelwaw84 » 4 maja 2020, o 15:50

U mnie zaczęło buczeć w zakresie 80-120km/h. Słyszę to jakby z koła kierowcy. Dzisiaj byłem na podnośniku i mechanik nic nie slyszał. Pech chciał, że na jeździe próbnej też było cicho. Problem pojawia się najczęściej po rozgrzaniu i przejechaniu kilku kilkunastu km. Obstawiałem łożysko jednak dźwięk nie zmienia się podczas obciążania kierownicą na boki.... napęd na 2 koła. Wymieniać w ciemno łożysko? Co to może być jeszcze? Opony nowe, kupione ze 3 miechy temu a buczy od miesiaca. Zmiany biegów skrzyni automatycznej nie wpływają na dźwięk.

pawelwaw84
Wymiatacz
Posty: 1002
Rejestracja: 24 mar 2014, o 10:23
Reputacja: 11
Imię: Paweł
Samochód: Captiva lift 2013
Silnik: 2.0d 163KM
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: Buczenie (Szum)

Post autor: pawelwaw84 » 18 maja 2020, o 18:27

Wymieniłem w ciemno łożysko (piastę) i dźwięk nie powrócił.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Captiva Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości