Bicie/bujanie przy wolnej jezdzie

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Krasa87
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 29 mar 2019, o 15:04
Reputacja: 0
Imię: Mateusz
Samochód: Epica 06'
Silnik: 2.5, 156KM, AT
LPG: KME
Lokalizacja: Wwa
Kontakt:

Bicie/bujanie przy wolnej jezdzie

Post autor: Krasa87 » 22 sie 2019, o 09:42

Cześć wszystkim :witam:

Chciałem się poradzić/podpytać odnośnie zaobserwowanego, odczuwalnego "bicia" w samochodzie. Na początku nie zwracałem na to uwagi, ale z perspektywy czasu robi się trochę drażniące. No ale po kolei:

1. Auto zagraniczne, sprawdzone, bezwypadkowe, kupione pół roku temu z przebiegiem ok 160.000. Było na zajeżdżonych zimówkach na których odczuwalne było bicie - więc pierwsze co przychodzi do głowy jakiś guz - uszkodzenie opony.
2. No ok, więc kupiłem nowe, ekonomiczne wielosezony marki X - obecnie nie pamiętam (krótkie dystanse rzędu 25-30km dziennie, jazda głownie trasą S8 do pracy i powrót - w stylu wręcz emeryta więc nie potrzebowałem nic lepszego). Po założeniu i wyważeniu bicie nadal odczuwalne, opony zdjęte i odesłane na gwarancję (swoją drogą uznana, opony krzywe), na ich miejsce kupione nowe, też ekonomiczne Delinte AW5 (215/50/17) - myślałem, że będzie koniec problemów.
3. Delinte zakładane w dość renomowanym serwisie w Warszawie dla pewności 3 które miały trudniejsze wyważenie sprawdzone dodatkowo testem drogowym huntera (najdroższa wymiana opon w moim życiu - 250zł komplet). 4 ostatnia ponoć całkiem spoko więc nie było potrzeby na test huntera. Felgi też proste, inaczej test by to wykrył.
4. Po wymianie bicie nadal odczuwalne - ok nie poddam się tak łatwo. Zaliczyłem stacje diagnostyczną, wszystko sprawdzone od a do z. Zero jakichkolwiek luzów, nic nie strzyka, pierdzi, tłucze. Ogólnie wszędzie sztywno.
5. Pojechałem nawet na doważanie kół na samochodzie jako że powyżej 120 były drgania kierownicy, człowiek z doświadczeniem ponad 10 letnim patrzył, sprawdzał, doważył - i też nie stwierdził widocznych problemów z oponami. Drgania ustały bicie pozostało.

Tutaj pytanie do Was - o co może chodzić? Dodam że bicie odczuwalne jest przy wolnych prędkościach, dosłownie toczeniu się - coś jakbym zamiast jednej opony miał jajko - po prostu buja. Ale takie rzeczy przecież by wyszły podczas wyważania, doważania i wszystkich testów? Czy może ta jedna ominięta na teście huntera opona mogła mieć ukrytą mini wadę która tak się ujawnia, ewentualnie krzywizna felgi na której leży? Trochę już kończą mi się koncepcje, ostatnia to faktycznie zliczyć jeszcze raz wyważarkę z testem drogowym tylko tym razem wszystkie 4 koła dla pewności...

Dziękuję za wytrwałość czytającym do końca no i co sądzicie na ten temat koledzy? :ocochodzi:

Pozdrawiam,

Shepp
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2023, o 07:59
Reputacja: 0
Imię: Maniek
Samochód: Camaro
Silnik: 3.6 V6
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Bicie/bujanie przy wolnej jezdzie

Post autor: Shepp » 2 wrz 2023, o 08:01

Hej. Wiem że stary temat ale pamiętasz może czy doszedłeś do tego co to było i czy sie tego pozbyłeś? Mam prawie identyczne objawy w moim camaro. tylko jak jade żółwim tempem a im szybciej to znika

Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Posty: 851
Rejestracja: 23 lis 2014, o 23:46
Reputacja: 13
Imię: Michał
Samochód: Epica V250
Silnik: 2.0, X20D1, 144KM
LPG: KME Nevo
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Bicie/bujanie przy wolnej jezdzie

Post autor: Kraviec » 4 wrz 2023, o 15:24

Krasa87 pisze:
22 sie 2019, o 09:42

Dziękuję za wytrwałość czytającym do końca no i co sądzicie na ten temat koledzy? :ocochodzi:

Pozdrawiam,
A jakie masz felgi, oryginalne? Czy uniwersalne z pierścieniami centrującymi?

Shepp
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 2 wrz 2023, o 07:59
Reputacja: 0
Imię: Maniek
Samochód: Camaro
Silnik: 3.6 V6
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Re: Bicie/bujanie przy wolnej jezdzie

Post autor: Shepp » 4 wrz 2023, o 15:27

Oryginały chyba 18" znaczek chevroleta to ma :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość