Sprzęgło Kompresora

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Shuin
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 19:27
Reputacja: 0
Imię: Jan
Samochód: Epica
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Sprzęgło Kompresora

Post autor: Shuin » 29 gru 2017, o 00:27

Cześć. Poszukuję informacji o modelu i producencie sprzęgła kompresora klimatyzacji z Chevroleta Epica 2007 D. Bez wjechania na kanał nie sposób odczytać żadnych oznaczeń, w tym oznaczeń samego kompresora. Czy ktoś z was posiada wiedzę o tym, czy w tym modelu z rocznika 2007r. stosowano kompresory różnych firm? Jest też problem z częściami zamiennymi. Ani na alledrogo ani w znanych mi hurtowniach części zamiennych nie sprzedają żadnego modelu sprzęgła kompresora do Epiki. Wiecie może czy model kompresora montowany w Epice, montują też w innych autach? Lub sprzęgło z innego kompresora będzie pasować do tego z Epiki?

Pozdrawiam.

bubek4070
Bywalec
Posty: 141
Rejestracja: 20 sie 2013, o 18:00
Reputacja: 1
Imię: darek
Samochód: captiva 2.0 D
Silnik:
Lokalizacja: KRAKÓW
Kontakt:

Re: Sprzęgło Kompresora

Post autor: bubek4070 » 29 gru 2017, o 06:18


Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Sprzęgło Kompresora

Post autor: wszim » 29 gru 2017, o 07:55

A przestało działać samo sprzęgło? Może da się go naprawić, często pada w nim bezpiecznik termiczny.
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

Shuin
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 21 wrz 2016, o 19:27
Reputacja: 0
Imię: Jan
Samochód: Epica
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sprzęgło Kompresora

Post autor: Shuin » 29 gru 2017, o 13:55

bubek4070 pisze:
29 gru 2017, o 06:18
Popatrz tutaj ostatnio szukałem do opla i bardzo pomogło .
Dzięki za linki. Na pewno się przyda gdy będę szukał zamiennika. W Laser Sinex również nie ma takiego sprzęgła, które miałoby w opisie, że pasuje do Chevroleta Epiki. Części pewnie trzeba szukać nie po marce samochodu tylko po marce kompresora. Tylko co tam siedzi? Zaglądając pod maskę nic nie widać a od spodu osłona silnika.
wszim pisze:
29 gru 2017, o 07:55
A przestało działać samo sprzęgło? Może da się go naprawić, często pada w nim bezpiecznik termiczny.
Wydaje się, że to wina sprzęgła. Przy wyłączonym silniku gdy pasek trzyma koło pasowe kompresora, mogę kręcić jego wewnątrz częścią a sam kompresor nie stawia oporu. Dlatego mam cichą nadzieję, że to sprzęgło zerwało się ze starości a nie w efekcie zatarcia kompresora. Czyli powinno dać się zrobić samemu bez rozszczelnienia instalacji.

Pozdr.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23826
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Sprzęgło Kompresora

Post autor: etac » 29 gru 2017, o 14:03

zadzwoń do potak.eu

Może tam będą coś wiedzieć.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Sprzęgło Kompresora

Post autor: wszim » 29 gru 2017, o 15:50

Shuin pisze:
29 gru 2017, o 13:55
Wydaje się, że to wina sprzęgła. Przy wyłączonym silniku gdy pasek trzyma koło pasowe kompresora, mogę kręcić jego wewnątrz częścią a sam kompresor nie stawia oporu. Dlatego mam cichą nadzieję, że to sprzęgło zerwało się ze starości a nie w efekcie zatarcia kompresora. Czyli powinno dać się zrobić samemu bez rozszczelnienia instalacji.
Nie wiem czy kompresor powinien dawać opór i czy da się ręką obrócić czy nie. Może się da :zastanawiasie: . Zobacz sobie czy w momencie uruchomienia klimatyzacji (musi być powyżej 3C na zewnątrz) sprzęgło załącza ci ten środek którym obracałeś. Elektromagnes powinien przyciągnąć tarczkę i powinno być widać jak ten środek sprzęgła zaczyna obracać się razem z kółkiem i paskiem. Jeżeli się nie obraca to trzeba zdiagnozować czy napięcie do sprzęgła dociera.
Widać to na tym filmie jak to działa.

Tutaj na elektrodzie kiedyś walczyłem z naprawą sprzęgła w oplu, watek jest dość pomocny
https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt ... highlight=
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Epica Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości