Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Modyfikacje i inne tematy dotyczące nadwozia i wnętrza
ODPOWIEDZ
westg
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2017, o 19:13
Reputacja: 0
Imię: Grzegorz
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: westg » 10 lip 2017, o 00:43

Za chwilę czeka mnie wyjazd na wakacje - dalekie. Zastanawia mnie ile urządzeń mogę zasilić z gniada zapalniczki.
Lodówka turystyczna, nawigacja, telefon i PSP lub tablet na tylne siedzenie. Aveo da radę ? Nie znam się totalnie na zasilaniu a nie chce niespodzianki w podróży.

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5057
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 71
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: huri_khan » 10 lip 2017, o 07:18

Niespodzianka bedzie,bo jak wszystkie urządzenia zaczną siać zakłócenia to nawet radia nie posłuchasz. Sprawdź jaka jest wartość bezpiecznika, który odpowiada za zasilanie zapalniczki.
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: Przemek » 10 lip 2017, o 08:41

Na pewno nie kupuj jakiegoś badziewia z TESCO albo innej sieciówki poczytaj - poszukaj i zrób sam porządne gniazdo na dobrym przewodzie ( doświadczenie sprzed kilku lat nauczyło mnie że typowe CHINOLE są do niczego )

westg
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2017, o 19:13
Reputacja: 0
Imię: Grzegorz
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: westg » 10 lip 2017, o 15:29

Jak sprawdzić który bezp. jest od zapalniczki ? T250/255

westg
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2017, o 19:13
Reputacja: 0
Imię: Grzegorz
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: westg » 10 lip 2017, o 15:34

Przemek pisze:Na pewno nie kupuj jakiegoś badziewia z TESCO albo innej sieciówki poczytaj - poszukaj i zrób sam porządne gniazdo na dobrym przewodzie ( doświadczenie sprzed kilku lat nauczyło mnie że typowe CHINOLE są do niczego )
Tylko gdzie mam się z tym przewodem podpiąć ? A może lepiej rozgałęźnik z przedniego gniazda i ładowarka na usb x 3 ?
Nie znam się dlatego temat założyłem.

Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: Przemek » 10 lip 2017, o 19:07

Ja się wpiąłem w obwód oryginalnej zapalniczki,chociaż na pewno można zrobić to lepiej ( z akumulatora itp )

paulr
Profesjonalista
Posty: 766
Rejestracja: 5 gru 2013, o 17:35
Reputacja: 0
Imię: paweł
Samochód: Brak:-(
Silnik:
Lokalizacja: świony
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: paulr » 11 lip 2017, o 00:22

same telefony plus nawigacja to nie jest problem..pozatym mając je naładowane można je ładować naprzemiennie.
Ja mam na jednym rozdzielaczu takim tanim 2 kamerki i telefon przez szybką ładowarkę (max 12v) i zazwyczaj w trasie działa to wszystko. I kabel się nie grzeje. Ale jeszcze do tego lodówka może być problemem, ja swoją podłączam w bagażniku jako sama do gniazda zalecanego do lodówki i po iluś tam godzinach ciągłej pracy wtyczka jest dość mocno ciepła...

westg
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2017, o 19:13
Reputacja: 0
Imię: Grzegorz
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: westg » 11 lip 2017, o 22:32

nie mam gniazda w bagazniku ... i ponawiam pytanie o bezpiecznik zapalniczki ?

flebuss
Wymiatacz
Posty: 1603
Rejestracja: 8 maja 2014, o 22:09
Reputacja: 3
Imię: Krzysztof
Samochód: SUZUKI BALENO
Silnik: 1,2 PB 90 KM
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: flebuss » 14 lip 2017, o 21:48

Samo określenie Aveo to mało - jaki typ - T 200,250 czy 255 w T255 ten bezpiecznik to F14 i znajduje się w skrzynce bezpieczników w kabinie - w desce rozdzielczej po stronie kierowcy widoczna po otwarciu drzwi - drugi zestaw bezpieczników jest w komorze silnika masz to w instrukcji pojazdu - zanim szukać na forum to poczytać!!
"Płyńmy szkunerem Cutty Sark i niech nam dowodzi William Mc Coy !"- James Hogg z Ettrick

westg
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2017, o 19:13
Reputacja: 0
Imię: Grzegorz
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: westg » 16 lip 2017, o 15:49

AVEO 2011r T250 lub T255 jednak tego nie umiem określić. Dzwoniłem do ASO ale oni też nie wiedzą !!!!!!!!
Fajnie rozwiązane dodatkowe gniazdo lodówki pociągnięte z akumulatora z bezpiecznikiem.
Takie rozwiązanie bezpośrednio z akumulatora w moim przypadku skutkuje jego rozładowaniem - skleroza daleko w podróży może zakończyć się pchaniem auta!
Moje Aveo ma tylko jedno gniazdo zapalniczki pod radiem. Jadę na wakacje aż do Billund w Danii i muszę podpiąć nawigację, telefon i tablet oraz lodówkę !!! Pytanie czy jak zastosuję rozgałęźnik gniada i wepnę lodówkę: http://fanbiedronki.pl/gazetka/2012.07. ... lektryczna w jedno a ładowarkę 3x USB 5,2A w drugie to czy nie przeciążę gniazdka ? Według tabliczki znamionowej lodówka na zasilaniu prądem stałym pobiera 48W ? Dodam, że sama ładowarka USB nie robi zakłóceń w radiu. Ja o takim myślałem: http://akcesoriadoauta.pl/img/p/21-3451-thickbox.jpg
Kabel z lodówki jest wystarczająco długi !

flebuss
Wymiatacz
Posty: 1603
Rejestracja: 8 maja 2014, o 22:09
Reputacja: 3
Imię: Krzysztof
Samochód: SUZUKI BALENO
Silnik: 1,2 PB 90 KM
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: flebuss » 16 lip 2017, o 22:45

Jeżeli masz rocznik 2011 to z pewnością T255 jeżeli masz instrukcję to na ostatniej stronie okładkowej w lewym rogu u dołu bedzie napis T255E/11 - a więc skrzynka bezpieczników jest tam gdzie napisałem powyżej - bezpiecznik ma wartość 15A możesz go wymienić na mocniejszy 20A ale przede wszystkim zastanów się nad celowością podłączania wszystkiego na raz - bo jak bezpiecznik wytrzyma to mogą grzać się kable i gniazdo zapalniczki, złącza kablowe itp - widziałeś pożar samochodu? ja widziałem na A2 - gaśnica samochodowa jest dobra do zgaszenia znicza - moim zdaniem do podróży uzasadnione jest podłączenie nawigacji i lodówki i tylko tyle - w linku do lodówki masz podane że to prądożerne urządzenie - istotny jest łączny amperaż wszystkich odbiorników prądu jak sie mieści w wartości bezpiecznika to daj boże amen a jak nie.....
"Płyńmy szkunerem Cutty Sark i niech nam dowodzi William Mc Coy !"- James Hogg z Ettrick

przeeemek
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 26 sty 2016, o 16:48
Reputacja: 0
Imię: Przemek
Samochód: Aveo T250
Silnik:
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: przeeemek » 16 lip 2017, o 23:48

Nie napisałeś czy to HB czy sedan. Jeśli HB to T255. Jeśli sedan to T250. Tylko w latach około 2006-2008 występowały obie wersje pod nazwą T250. Jakoś w 2008 wyszedł nowy HB i on był już tylko pod nazwą T255. A sedan był do końca, czyli 2011 pod nazwą T250. Potem to już mamy T300. Przed 2006 mieliśmy T200 sedan i HB a jeszcze wczesniej był kalos. Mogłem coś namieszać, bo mój jest z 2006, więc na 100% nie jestem pewien aut z końcówki produkcji.

flebuss
Wymiatacz
Posty: 1603
Rejestracja: 8 maja 2014, o 22:09
Reputacja: 3
Imię: Krzysztof
Samochód: SUZUKI BALENO
Silnik: 1,2 PB 90 KM
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: flebuss » 18 lip 2017, o 00:51

No to jak nie jesteś pewien to czytaj mój post powyżej bo ja mam sedan i w papierach T255 - był tu na forum jeden gość specjalista od Aveo który mógłby to potwierdzić ale ponad rok temu przeszedł do Suzuki Team
"Płyńmy szkunerem Cutty Sark i niech nam dowodzi William Mc Coy !"- James Hogg z Ettrick

przeeemek
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 26 sty 2016, o 16:48
Reputacja: 0
Imię: Przemek
Samochód: Aveo T250
Silnik:
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: przeeemek » 18 lip 2017, o 07:39

No to niezła bzdura, bo sedan od 2006 do 2011 wychodził w niezmienionej budzie aż do T300 czyli nowego modelu. A HB w 2008 miał zmianę budy i wtedy zmienili nazwę na T255. wychodzi na to, że sami się pogubili w nazewnictwie. Próbowałem szukać informacji w necie ale tam w już w ogóle jest namieszane.

westg
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2017, o 19:13
Reputacja: 0
Imię: Grzegorz
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: westg » 19 lip 2017, o 23:07

Witam, Piszę z Danii, dojechaliśmy, wszystko całe, my cali i szczęśliwi, mam HB no i ide spać bo rano do Billund, 14km i LEGOLAND !!! Mogę polecić hotel Vingsted w którym stacjonujemy, moc atrakcji dla dzieci w każdym wieku. Dziękuję wszystkim za pomoc !!!
całą drogę przebyliśmy na LPG a Chevi gnał 120-140km/h z boxem na "plecach".

flebuss
Wymiatacz
Posty: 1603
Rejestracja: 8 maja 2014, o 22:09
Reputacja: 3
Imię: Krzysztof
Samochód: SUZUKI BALENO
Silnik: 1,2 PB 90 KM
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: flebuss » 25 lip 2017, o 20:12

No to gratulacje że wszystko ok i Chevi spisał się na medal a jak z gazem u Dunów?-rozumiem że jechałeś promem do Kopenhagi?pytam bo ja taką drogą jechałem jakiś czas temu poprzednim autem
"Płyńmy szkunerem Cutty Sark i niech nam dowodzi William Mc Coy !"- James Hogg z Ettrick

westg
Świeżak
Posty: 21
Rejestracja: 30 cze 2017, o 19:13
Reputacja: 0
Imię: Grzegorz
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: westg » 26 lip 2017, o 23:38

Jechałem do Billund przez Niemcy z przystankiem w Hamburgu. Gaz jest w Niemczech a w Danii nie ma gazu... tzn teoretycznie jest ale nie warto go szukać. W całej Danii jest podobno ze 30 stacji a gaz jest 7% tańszy od benzyny. jakies 170 km z Billund z powrotem do Niemiec szliśmy na paliwku i tak właśnie załatwiłem zawór cyrkulacji spalin jakimś syfem ze zbiornika. Trochę się pokrztusił. Jechałem z pełnym bakiem zatankowanym w Polsce na Shell-u a że w Niemczech wolno jeździć szybko to 140km/h Chevi ciągnął z bagażnikiem na dachu. A tak na marginesie o cenach gazu: 1,69zł/l = ORLEN w Bydgoszczy na starcie, ORLEN w Świecku przed granicą = 2,89zł/L na autostradzie, Niemcy 0,51€/L
Na koniec polecam kupić przed startem do sąsiadów http://allegro.pl/przejsciowka-adapter- ... MjZhNzA%3D bo na stacji miły Pan wyciągnie z pod lady i z szyderczym uśmiechem poprosi 25€. Są stacje, które dysponują przejściówkami ale na autostradach POLACY delikatnie mówiąc zapominają oddać.

Awatar użytkownika
huri_khan
Zasłużony dla forum
Posty: 5057
Rejestracja: 9 sie 2013, o 09:29
Reputacja: 71
Imię: Robert
Samochód: Kia Proceed
Silnik: 1,4 T
Inny samochód: Ford Mondeo
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Ile urządzeń do gniazda zapalniczki ?

Post autor: huri_khan » 27 lip 2017, o 06:15

Czy przed podróżą cokolwiek sprawdzałeś? Przecież wiadomo że w Niemczech na większości stacji jest inna końcówka gazu. Ja jadąc kilka lat temu do zachodnich sąsiadów kupiłem komplet przejściówek.
Co do cen gazu na ostatnich stacjach przed granicami to niestety ale norma. W Zgorzelcu wystarczy zjechać do miasta i z autostradowej ceny 2,69 robi się 1,79. To samo na niemieckich autostradach, zjeżdżasz do wioski która jest 1 km od autostrady i ceny spadają podobnie jak u nas.
240 000 km z Chevroletem w zupełności wystarczyło :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Nadwozie / Wnętrze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości