Podgrzewane tylne siedzenia/ kanapa.

Tutaj dyskutujemy o Chevrolet Evanda
ODPOWIEDZ
MarcinekNu2
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 22 paź 2014, o 09:59
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: Evanda
Silnik:
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Podgrzewane tylne siedzenia/ kanapa.

Post autor: MarcinekNu2 » 29 lis 2017, o 22:48

Ponieważ mój starszy syn ma już prawo jazdy a ja lubię sobie posiedzieć na prezesowskiej kanapie a bardzo w obecne chłody doskierało mi zimno od skórzanych siedzeń postanowiłem to zmienić. Zakupiłem w sklepie Lidl maty podgrzewane na siedzenia, wyprułem zawartość ( to jest 2 osobne maty grzejne w każdej) i mając takie 6 sztuk wyposażyłem kanapę i oparcie w taki wynalazek. Jak to dokładnie było trzeba zrobić opiszę jak kogoś to zainteresuje.
W każdym razie mam teraz grzany przód i tył.

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Podgrzewane tylne siedzenia/ kanapa.

Post autor: wszim » 30 lis 2017, o 08:31

Opisz. Wstaw jakieś fotki. :tak:
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

MarcinekNu2
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 22 paź 2014, o 09:59
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: Evanda
Silnik:
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Podgrzewane tylne siedzenia/ kanapa.

Post autor: MarcinekNu2 » 30 lis 2017, o 11:27

Ja zrobiłem to tak:
Ponieważ siadanie w zimie na skórzanych siedzeniach nie jest przyjemne a jak kupiłem samochód to głownie jeździły z tyłu moje dzieci to zakpiłem 2 takie maty grzejne z Lidla:
http://fanlidla.pl/gazetka/2017.11.16.a ... a,nakladka
Nie bardzo się one sprawdzały, bo nie dość, ze się ściągały, przesuwały to jeszcze kiepsko wyglądały.
Po 2 latach użytkowanie postanowiłem to zmienić.
Rozprułem lidlowskie nakładki i uzyskałem dwie maty grzejne z każdej.

Obrazek
Obrazek

Niestety, siedzisko w Evandzie jest dzielone na mniej więcej na pół przeszyciem/przetłoczeniem i jest to przetłoczenie mocowane drutem. Bez kompletnego demontażu obicia nie da się do niego dojść.
Obrazek

Włożyłem jedną matę od strony tyłu siedziska aż doszła do przeszycia a drugą od strony przedniej. Ponieważ mata która poszła z przodu siedziska jest trochę za długa jej fragment by nie ciąć gotowca zawiniłem, także to miejsce grzeje mocniej. Bałem się wpychać jedną pod ten drut bo raz nie było dojścia, dwa bałem się o uszkodzenie "drutu" grzejnego.
W ten sposób wykorzystałem 4 sztuki mat. Zostało jeszcze oparcie. Dokupiłem ostatnio jedną taką nakładkę i po rozpruciu uzyskałem 2 maty które włożyłem w oparcie.
Całość rozmieszczenia elementów grzejnych wygląda tak.

Obrazek

Grzeje dużo lepiej niż oryginalne podgrzewanie.
Do włączanie wykorzystałem oryginalne przełączniki od mat, nie chciałem dziurawić plastiku tunelu, a poza tym nie mogłem dostać żadnych ładnych przycisków. Przełączniki oryginalne wyposażyłem w diody: zieloną ułatwiającą znalezienie i czerwoną informującą o włączeniu.
Ogólnie demontaż siedzeń jest bardzo prosty, wystarczy siedzisko wyciągnąć do góry łapiąc od przodu, oparcie mocowane jest na 3 śrubach pod klucz 12. Dostęp jest bardzo łatwy. Trochę problemów sprawia demontaż metalowych kółek trzymających tapicerkę ale można sobie pomóc śrubokrętem rozginając je. Z montażem podobnie. Ja użyłem kombinerek i szczypiec by je po rozgięciu zagiąć ponownie. Wszystkie kable polutowałem. Całość instalacji jest pod siedziskiem. Przełączniki są wyprowadzone pod siedzisko, tak, że wystarczy schylić się aby włączyć i wyłączyć grzanie. Zasilanie na razie poszło do gniazda zapalniczki. Jak będę miał chwilę czasu to pociągnę już na gotowo kabel.
Koszt całości to około 200 zł ale i tak kupowałem 2 nakładki wcześniej. Można by się ograniczyć do 4 mat grzejnych gdyby rozebrać tapicerkę i dać jedną matę na siedzisko na jedną stronę.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Evanda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości