Klimatyzacja lacetti kombi 1.6 2005r

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
IXOF
Świeżak
Posty: 47
Rejestracja: 16 maja 2017, o 19:06
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Lacetti 1.6 lpg 2005
Silnik:
Lokalizacja: Górzno
Kontakt:

Klimatyzacja lacetti kombi 1.6 2005r

Post autor: IXOF » 1 kwie 2018, o 10:13

Witam, Mam pewne problemy z klimatyzacją. w lipcu tamtego roku byłem na uzupełnienie czynnika i sprawdzenie szczelności, odgrzybianie etc. Nabiliśmy, szczelność sprawdzona ( za pomocą tego urządzenia do nabiajania ? ) i wszystko było by cacy, tylko klima nie działa. Prawdopodobnie nie startuje sprężarka. We wrześniu dałem auto do diagnozy, żeby mi to sprawdzili i powiedzieli, że padła sprężarka i trzeba nową. Nie miałem kasy, więc odłożyłem to. Wczoraj z wujem podpięliśmy kompa ( problemy z map sensorem ) i przy okazji sprawdziliśmy parametry klimatyzacji, te które się dało.
Ciśnienie w ( coś tam coś ) w układzie klimatyzacji - 61kPa. Przeliczyłem na bary i chyba to troche mało? Czy dopiero gdzieś dalej jest to duże ciśnienie?
I drugie, uruchomiliśmy auto, potem klime, a pozycja, która nazywała się w komputerze "Przekaźnik klimatyzacji" była cały czas "wyłączony". Czy to faktycznie znaczy, że gdzieś w sprężarce siedzi błąd, czy może wgl do niej napięcie nie dochodzi? A może jest też coś takiego, że czujnik tego ciśnienia jest kiepski, wyłapuje niskie ciśnienie i przez to nie uruchamia sprężarki?

pitersik74
Aktywny
Posty: 80
Rejestracja: 28 kwie 2016, o 21:11
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti 1.6 16V
Silnik:
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Re: Klimatyzacja lacetti kombi 1.6 2005r

Post autor: pitersik74 » 1 kwie 2018, o 18:38

Jeśli nie ma czynnika w układzie wtedy ECM nie załączy przekaźnika sprężarki celem jej ochrony, Najlepiej zrób test azotem minimum godzinę czy układ szczelny.

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Klimatyzacja lacetti kombi 1.6 2005r

Post autor: Sebastian » 1 kwie 2018, o 20:44

Najpierw sprawdzenie szczelności z próbą azotową, potem ew. nabić i zobaczyć czy sprężarka rusza - jeśli nie to sprobowac włączyć ją "na krótko".
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

IXOF
Świeżak
Posty: 47
Rejestracja: 16 maja 2017, o 19:06
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Lacetti 1.6 lpg 2005
Silnik:
Lokalizacja: Górzno
Kontakt:

Re: Klimatyzacja lacetti kombi 1.6 2005r

Post autor: IXOF » 2 kwie 2018, o 09:51

Ok, czyli to 61kPa to jest to ciśnienie faktycznie z układu, więc albo czujnik felerny, albo cały czynnik uciekł?
Co do uruchomienia na krótko, to po prostu podać jej 12v? I czy powinienem to zrobić na włączonym silniku? Bo wydaje mi się że tak.

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Klimatyzacja lacetti kombi 1.6 2005r

Post autor: Sebastian » 3 kwie 2018, o 00:36

Tak, ciśnienie 61kPa to praktycznie brak ciśnienia. Bez sprzętu sam nic nie zrobisz.

Tak, gdy klima zostanie nabita a dalej nie będzie się włączać, to najpierw sprawdź czy do sprężarki dochodzi +12V (wtyczka na sprężarce), jeśli nie to można spróbować podać +12V na krótko.
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Elektryka / Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości