Drobne problemy w Chevrolet Nubira.

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
slaw
Podglądacz
Imię: slaw
Chevi: nubira
Kontakt:

Drobne problemy w Chevrolet Nubira.

Post autor: slaw » 15 lut 2017, o 10:20

Witam to mój pierwszy post,do tej pory tylko czytałem.
Do rzeczy,Chevrolet Nubira CDX 2006r i takie problemy.
Brak podświetlenia wyświetlacza klimatyzacji i nawiewów.
Brak oświetlenia górnego nad kokpitem przy otwieraniu drzwi, zapala sie światło w bagażniku.
Czy niski stan paliwa sygnalizuje podświetlony dystrybutorek? Czy tylko wskazówka na czerwonym?
Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

Awatar użytkownika
XaRaDaS
Administrator Junior
Imię: Andrzej
Chevi: Lacetti 1.6 SW
Kontakt:

Re: Drobne problemy w Chevrolet Nubira.

Post autor: XaRaDaS » 15 lut 2017, o 11:26

Witaj, odpowiadając na Twoje pytania to tak:
Ad.1 pewnie trzeba zdemontować i albo zimne luty, albo poprzepalane żarówki.
Ad.2 światło w bagażniku niestety tak jest skonstruowane, że się za każdym razem zapala, niezależnie które drzwi otworzysz, ja to rozwiązałem wstawiając włącznik w bagażniku TU MASZ FOTKI, co do górnego oświetlenia to sprawdź jak masz ustawione, bo są trzy tryby, jeden to wyłączone, potem jest, że przy otwarciu drzwi się włącza i gaśnie po odpaleniu lub zamknięciu auta, z tym, że po zamknięciu auta świeci jeszcze kilka sekund i trzecie, świeci cały czas.
Ad.3 powinna się zaświecić kontrolka, nie pamiętam dokładnie, w którym momencie, ale chyba jak wskazówka jest już na czerwonym polu.
Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...

szmar
Aktywny
Imię: Mariusz
Chevi: Nubira 1.8 SW
Kontakt:

Post autor: szmar » 15 lut 2017, o 16:28

Jeżeli chodzi o podświetlenie panelu LCD sterowania klimatronika to jest to trzy specjalne żarówki w serwisach np samochodów japońskich to ponad 20 zł sztuka. Podświetlenie pokręteł to cztery trochę większe żarówki. Jak mi się spaliło podświetlenie panelu LCD, to kupiłem używany panel sterujący i przełożyłem żarówki do swojego. Później kupiłem żarówki chyba 14 voltowe takie z wąsami o kolorze zielonym po 1 zł sztuka (na oryginałach są takie zielone kapturki) .
linki zagraniczne
https://www.drive2.ru/l/2687566
https://www.drive2.ru/l/288230376152793050
https://www.drive2.ru/l/8779008

dessal
Profesjonalista
Imię: Piotr
Chevi: Lacetti 2.0TCDI
Kontakt:

Post autor: dessal » 15 lut 2017, o 23:35

mam nieodparte wrażenie, że koledze chodziło o lampkę przednią przy lusterku, ona się tylko z przycisków zaświeca nigdy z drzwi, no chyba że dorobisz sterowanie
Pozdrawiam Piotr
VIN KL1NF35UJ7K644339

wieczor
Stały bywalec
Imię: Tomasz
Chevi: nubira 1.8 121km f18
Kontakt:

Post autor: wieczor » 15 lut 2017, o 23:42

a to nie są czasem zwykłe w5w t5 albo w5w t10? bo jak na specjalne żarówki to wyglądają znajomo:)

dessal
Profesjonalista
Kontakt:

Post autor: dessal » 15 lut 2017, o 23:46

nie, to chyba b8,4 czy jakoś tak, pozycja 14 z ostatniego linku jest podobna
Pozdrawiam Piotr
VIN KL1NF35UJ7K644339

wieczor
Stały bywalec
Imię: Tomasz
Chevi: nubira 1.8 121km f18
Kontakt:

Post autor: wieczor » 16 lut 2017, o 08:18

oprawka dziwna ale pewnie taką zwykłą W1.2W t5 można tam włożyć;) albo takie coś 14V 40mA L3208

dessal
Profesjonalista
Kontakt:

Post autor: dessal » 16 lut 2017, o 11:28

do podświetlenia panelu klimy automatycznej ta żarówka (1,2w) jest jest zbyt duża i końcówki zwykle nie dają się lutować, trzeba zrobić na diodach i będzie dożywotnie, samochód prędzej pójdzie do kasacji niż przestanie działać
Pozdrawiam Piotr
VIN KL1NF35UJ7K644339

slaw
Podglądacz
Imię: slaw
Chevi: nubira
Kontakt:

Post autor: slaw » 19 lut 2017, o 07:59

Dziękuje za wszystkie odpowiedzi trochę mi się rozjaśniło w głowie.Kolega dessal miał rację, chodziło mi o lampkę przy lusterku, i jestem nieco zawiedziony że nie zapala się z drzwi.
Podświetlenie panelu wyświetlacza, jak zauważyłem,to często występująca usterka.
Fajne to rozwiązanie z diodami ,ale nie wiem czy dam radę.
Co do rezerwy to trzeba by wziąć bańkę z benzyną i jeździć do końca, tylko nie wiadomo czy to zdrowo.Czytałem gdzieś żeby nigdy nie wyjeżdżać całego paliwa bo na dnie baku mogą być dziwne rzeczy.

dessal
Profesjonalista
Kontakt:

Post autor: dessal » 19 lut 2017, o 10:43

żarówki są w obłędnej cenie, trzeba zrobić jak koledzy zza wschodniej granicy na LED i mieć z bańki do końca żywota samochodu;
a lampkę nad lusterkiem wystarczy spiąć przewodem ze środkową i będzie się zaświecać, vide -> viewtopic.php?f=58&t=1068
Pozdrawiam Piotr
VIN KL1NF35UJ7K644339

Awatar użytkownika
orzech
Stały bywalec
Imię: Marcin
Chevi: Lacetti 1.6 + LPG
Kontakt:

Post autor: orzech » 19 lut 2017, o 16:02

slaw pisze:(...) Co do rezerwy to trzeba by wziąć bańkę z benzyną i jeździć do końca, tylko nie wiadomo czy to zdrowo.Czytałem gdzieś żeby nigdy nie wyjeżdżać całego paliwa bo na dnie baku mogą być dziwne rzeczy.
Możesz mieć spaloną żarówkę ale fakt, że w Lacetii zapala się bardzo późno wg wskazania z licznika, co nie znaczy, że poniżej tych ok 7l. Natomiast najpierw się tak żarzy a nie świeci od razu.

dessal
Profesjonalista
Kontakt:

Post autor: dessal » 19 lut 2017, o 17:12

tylko tam od rezerwy jest dioda. a nie żarówka, więc jeśli nie świeci, noże być walnięty czujnik w zbiorniku
Pozdrawiam Piotr
VIN KL1NF35UJ7K644339

stoneface
Podglądacz
Imię: Robert
Chevi: Nubira 1.6
Kontakt:

Post autor: stoneface » 27 lut 2017, o 16:12

wieczor pisze:oprawka dziwna ale pewnie taką zwykłą W1.2W t5 można tam włożyć;) albo takie coś 14V 40mA L3208
Do podświetlenia przycisków klimatronica polecam jak kolega wyżej zwykłe zarówki L3208 lub coś podobnego, przepaloną żaróweczkę wyciągamy z plastikowej obudowy i zakładamy nową. Koszt jednej to około 1 -1,50 zł, także śmieszne pieniądze.

Awatar użytkownika
Nubi70
Podglądacz
Imię: Krzysztof
Chevi: NUBIRA III
Kontakt:

Post autor: Nubi70 » 25 cze 2017, o 20:36

Witam
Miałem spalone żarówki od LCD klimy
Może się komuś to przyda. Podświetlenie klimatronika zrobiłem tak:
1.zakup http://allegro.pl/dioda-led-3mm-na-12v- ... 56330.html
2 .wywaliłem spalone żarówki i wlutowałem kupione diody(jeśli chodzi o lutowanie jestem laikiem ale dałem rade) włożyłem do panela klimy ale nie podobało mi się ze niby palio się wszystko na zielono ale diody tworzyły okrągłe kołka wpadłem na pomysł żeby założyć na nie koszulki termo kurczliwe i teraz jest super polecam.Pozostałe żarówki od przycisków 4 szt tez wymieniłem na te diody bez zakładania na nich koszulek termokurczliwych i jest super mam to już 3 miesiące nic się z nimi nie dzieje Polecam trochę zabawy ale i kasy w kieszeni więcej.Jeśli komuś to się przyda co napisałem to super jeśli jakieś pytania to proszę zawsze służę jeśli tylko dam rade.Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Załączniki
Dioda zielona z kszulką termokurczliwą.jpg
Dioda zielona z kszulką termokurczliwą.jpg (162.35 KiB) Przejrzano 334 razy

Madrykonia
Podglądacz
Imię: Jan
Chevi: Lacetti
Kontakt:

Post autor: Madrykonia » 15 lip 2017, o 17:30

Dzisiaj wymieniałem żarówki panelu LCD klimy i okazało się, że trafiłem w dziesiątkę z rozmiarem żarówek z allegro (szukałem po prostu najmniejszych jakie były dostępne). Te żaróweczki http://allegro.pl/zarowka-mini-14v-40ma ... 30532.html są identyczne z oryginalnymi (przynajmniej rozmiarem, nie wiem jak z mocą, bo pierwszy raz od kupna auta mam teraz podświetlenie wyświetlacza ;)) - jeśli ktoś nie chce zakładać diod, jak kolega wyżej, to spokojnie może brać te z linka. Oczywiście trzeba je przylutować do podstawek, tak jak już było pisane w tym wątku, zaś kapturki trzeba skrócić (lub założyć oryginalne)

Jeśli zaś o sam montaż chodzi, to, ponieważ nóżki w starych żarówkach są nie tylko przylutowane do blaszki na podstawce, ale też przewleczone przez otwór w tejże blaszce, radzę po prostu - po odciągnięciu starego lutu - przecinać nóżki starych żarówek na ich zgięciu i zostawiać te króciutkie resztki drucików na blaszce, a nowe nóżki lutować na tym. Ja nie miałem czym przeciąć starych nóżek, więc poradziłem sobie wkładać igłę pod ten drucik i rwąc go sposobem na zmęczenie materiału, ruszając w lewo i prawo. :)

Awatar użytkownika
karollol
Aktywny
Imię: Karol
Chevi: Nubira 1.8 '06 F18D3
Kontakt:

Post autor: karollol » 9 sie 2017, o 22:35

slaw pisze: Co do rezerwy to trzeba by wziąć bańkę z benzyną i jeździć do końca
Ja całkiem niedawno miałem okazję się przekonać. Odkąd zaświeciła się rezerwa, zrobiłem może 10km, kiedy zaczął przygasać i nagle musiałem auto spychać że skrzyżowania, a później na piechotę pomykać na cpn :|.
Doradzam więc tankowanie, jak tylko wskaźnik zbliży się do czerwonego pola.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Elektryka / Elektronika”