Pompa paliwa T18SED

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
GoLL@B
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 18 sie 2014, o 19:06
Reputacja: 1
Imię: Krzysiek
Samochód: Daewoo Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: W-w/Dz-n
Kontakt:

Pompa paliwa T18SED

Post autor: GoLL@B » 21 sty 2018, o 20:38

Hej,

Czy ktoś miał już doświadczenia z wymianą pompy paliwa w Lacetti 1.8 (T18SED). Przeglądam właśnie ogłoszenia na popularnym serwisie aukcyjnym, gdyż staram się dotrzeć, jaki jest numer GM tejże pompy. Oczywiście w tygodniu zdemontuje siedzisko, by sprawdzić, co aktualnie siedzi u mnie (choć wydaje mi się, że pompa już była wymieniana, bo kiedyś jak przyblokował się pływak to się do niej dobierałem i były już ślady wcześniejszych ingerencji).

Najczęściej występująca na popularnym serwisie aukcyjnym ma numer: GM 96447440, ew. wg Potaka:
Kod producenta: 96495939
Kod zamienny: 95949303.

Potak pokazuje, że ta pompa pasuje do 1.4/1.6/1.8. Wg. dalszych szczegółów 1.8 oznacza nowszą wersję silnika, czyli F18D3 (czyli wersja 121KM).

Przeszukując dalej znalazłem jeszcze w aukcji dotyczącej silnika 1.8 pompę o numerze: GM 96495969.
Przyglądając się tym zdjęciom (na tyle na ile się da) obie odszukane pompy wyglądają identycznie.

Pytanie do Was jest następujące, czy ktoś już temat przerabiał? Czy te pompy faktycznie są zamienne, czy różni je np. wydajność, czego już nie da się ocenić na podstawie samego wyglądu? Czy pompa o numerze GM 96495969 to jest pompa, która była stosowana fabrycznie w T18SED?

GoLL@B
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 18 sie 2014, o 19:06
Reputacja: 1
Imię: Krzysiek
Samochód: Daewoo Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: W-w/Dz-n
Kontakt:

Re: Pompa paliwa T18SED

Post autor: GoLL@B » 28 maja 2018, o 20:32

Pompa dzisiaj wymieniona. Ostatecznie zajrzałem co tam u mnie siedzi, ale niestety na naklejce już nie widać było kompletnego numeru, bo ten nie przetrwał próby czasu. Udało mi się odczytać 3 i 4 cyfrę - tj. 44. Po tym doszedłem, że najprawdopodobniej jest to GM 96447440, bo tylko ten numer dopasowałem. Okazało się, że pompa pasuje.

Niestety nie udało się obejść bez problemów. Niestety dzisiaj wyłamała mi się druga spinka, która blokuje wężyk paliwa. Tak więc do kupienia mam 2 spinki, jedna jest czarna, druga biała, są one najprawdopodobniej różnych rozmiarów. Jedna z nich (biała) to najprawdopodobniej ta o numerze: 96434270
https://www.potak.eu/partscatalogue/964 ... 34270.aspx

Problem mam ze znalezieniem tej większej, czarnej. Czy ktoś z Was może wie, jak ją identyfikować/gdzie ją dostać? W POTAKu spróbuję jutro zapytać.

GoLL@B
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 18 sie 2014, o 19:06
Reputacja: 1
Imię: Krzysiek
Samochód: Daewoo Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: W-w/Dz-n
Kontakt:

Re: Pompa paliwa T18SED

Post autor: GoLL@B » 26 cze 2018, o 21:29

No to w końcu temat wygląda na zamknięty.

W POTAKu, zasugerowali, że najszybciej dostanę w serwisie Opla. Jakoś przez kilka dni było mi kompletnie nie po drodze (praca), więc w końcu wieczorkiem poszperałem po różnych stronach i dotarłem w końcu w jakimś rosyjskim sklepie po powiązanych produktach, iż poszukiwane przeze mnie spinki to:

GM 96434270 (ta mniejsza, biała) oraz GM 96434273 ta większa, czarna.

Generalnie te spinki/zawleczki drogie nie są (ok 5zł), ale przesyłka ten koszt już podwoiła. Zawleczki były dostępne w POTAKU od ręki, więc nie najgorzej, ale tę białą kupiłem ostatnią. Przyszłym zmagającym się z tematem wymiany pompy polecam starać się ich nie połamać. Próbowałem przez moment jeździć ze złamaną i podklejoną taśmą, by się nie wysuwała, ale mimo wszystko wężyk wyskoczył, nie jest to więc dobre rozwiązanie i nie polecam tak jeździć. Ostatecznie odpiąłem pompę i jeździłem odpalając awaryjnie z LPG.

Poniżej kilka zdjęć z operacji.

Zakupione spinki:
IMG_20180626_185143.jpg
Tutaj pokazałem czego nie robić! w pierwszym momencie wydawało mi się, że ten delikatny otworek służy wsadzeniu tam śrubokrętu, by wyciągnąć tę zawleczkę. Po takiej próbie i złamaniu zawleczki, zorientowałem się, że chyba jednak nie o to chodziło.
IMG_20180626_203415.jpg
Tutaj pokazałem jak to zrobić, by zawleczkę oszczędzić. Zaczynamy od drugiej strony, podważając zawleczkę. Gdy ta wyskoczy już o kilka mm, to wtedy możemy śrubokrętem wysunąć do końca (wtedy postępujemy tak, jak na poprzednim zdjęciu pokazałem, by tego nie robić na początku :) )
IMG_20180626_202927.jpg

Awatar użytkownika
sapphir
Aktywny
Posty: 78
Rejestracja: 19 sty 2017, o 09:57
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Nubira
Silnik: 1,8 F18D3
LPG: LPG
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Re: Pompa paliwa T18SED

Post autor: sapphir » 8 lip 2018, o 22:30

Ja też połamałem te zawleczki, ale zastanawia mnie czy nie należy ich wcisnąć i pociągnąć wężyk aby zeszedł czy konieczne jest wysunięcie ?

Awatar użytkownika
sapphir
Aktywny
Posty: 78
Rejestracja: 19 sty 2017, o 09:57
Reputacja: 3
Imię: Piotr
Samochód: Nubira
Silnik: 1,8 F18D3
LPG: LPG
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Re: Pompa paliwa T18SED

Post autor: sapphir » 11 lip 2018, o 17:29

Dzisiaj sprawdzałem, nic nie podważamy i nie wyciągamy zawleczek !!!
Wystarczy wcisnąć zawleczkę od strony która pokazana jest na pierwszy zdjęciu i pociągnąć do góry, wąż schodzi bez problemu.

Dodano po 4 minutach 20 sekundach:
Z tego co zauważyłem to wkład podchodzi od TACUM'y:
http://allegro.pl/pompa-paliwa-daewoo-k ... 26370.html

przeeemek
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 26 sty 2016, o 16:48
Reputacja: 0
Imię: Przemek
Samochód: Aveo T250
Silnik:
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Pompa paliwa T18SED

Post autor: przeeemek » 31 mar 2019, o 18:56

Orientujecie się czy w Aveo są te same zawleczki przy pompie? Dobrze wiedzieć na przyszłość, że nie trzeba ich ściągać aby zszedł przewód i nie połamać :-):-).

Edit: widzę, że biała jest ta sama.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości