Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Stuka, puka, kapie, cieknie...
Awatar użytkownika
domion
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2017, o 18:35
Reputacja: 0
Imię: Damian
Samochód: Lacetti 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: domion » 17 paź 2017, o 19:21

Witam wszystkich . Wczoraj jechałem moim laczkiem 16 16v lpg stag4 i w pewnym momęcie tak jak by zaczęło brakować paliwa , po paru sekundach przeszło ale silnik tak jakby pracował nie na wszystkie gary , szarpał , brak mocy , i na wolnych obrotach gasną jednym słowem zaczą pracować jak traktor . ujechałem z 5 km z gasł i nie mógł odpalić , ale po paru próbach odpalił , dalej jechał jakby brakowało paliwa i palił nie na wszystkie gary . Ujechałem tak ze 3 km i zgasiłem , już nie odpalił . Kolega zcholował minie pod dom odłączyłem klemy i rano odpaliłem chodził przez jakieś 2_3 min tak jak powinien , odłączyłem klemy z powrotem na jakieś 8 godz . kupiłem nowe świece i kable zamontowałem , odpaliłem na pb ok 30 min chodził tak jak powinien , chciałem zrobić próbę i zaś to samo szarpanie , gaśnięcie , po przegazowaniu tak jakby odcinało paliwo dodam że tak się dzieje na pb i lpg

Awatar użytkownika
Nubi70
Aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 23 gru 2016, o 08:50
Reputacja: 0
Imię: Krzysztof
Samochód: NUBIRA III
Silnik:
Lokalizacja: Pilawa
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: Nubi70 » 17 paź 2017, o 20:53

Ja bym obstawiał cewkę zapłonową.

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Nie równa praca szarpanie i brak mocy

Post autor: vito23 » 18 paź 2017, o 00:57

Witam moj lacetti z 2007 doznal objaw od kilku dni auto od odpalenia bardzo nie rowno pracuje. Falowanie obrotow a takze czasem brak reakcji na wcianiecie gazu. Szczegolnie na 1 i 2 biegu. Zdarza sie zgasnac. Usterka pojawila sie jezdzac na benzynie do pracy 2x4km. Pracuje nie rowno i na gazie i na pd. Na gazie moze ciut lepiej bo nie traci mocy tak jak redukuje na 2 i skręt robie.

Gaz instalacja jest nowa ma nalatane ok 1600km.
Komputerem sprawdzilem bledy i sa p0172 i p0108. Co tu mozna zrobic? Oddac do gazownika? Sonda lambda padniete? Zapomnialem dopisac check engine pali sie. Na pb jak jade i wl nawiew czuc benzyne. Na lpg spadlo spalanie. Ok 10 do 14l.

Patrzylem podobne tematy ale nie widzialem obu tych kodow bledow idacych w parze.

Awatar użytkownika
domion
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2017, o 18:35
Reputacja: 0
Imię: Damian
Samochód: Lacetti 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: domion » 18 paź 2017, o 05:03

da się sprawdzić czy to cewka bez diagnostyki , nie chce ryzykować wyjechałem wczoraj i znowu cholowanie .

wieczor
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: 17 lis 2014, o 15:29
Reputacja: 0
Imię: Tomasz
Samochód: nubira 1.8 121km f18
Silnik:
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Nie rowna praca szarpanie i brak mocy

Post autor: wieczor » 18 paź 2017, o 08:42

108 - Nieprawidłowy sygnał z czujnika ciśnienia MAP
172 - Mieszanka za bogata dla pełnych obciążeń
Czyli mógł paść map sensor

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Nie rowna praca szarpanie i brak mocy

Post autor: vito23 » 18 paź 2017, o 09:00

I to by bylo odpowiedzialne za to wszystko? W piatek oddam auto do mechanika.

lukaslacetti
Profesjonalista
Posty: 726
Rejestracja: 2 lut 2017, o 10:46
Reputacja: 22
Imię: Łukasz
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: Stag 300 Premium
Lokalizacja: Wo
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: lukaslacetti » 18 paź 2017, o 09:05

A mi sie wydaje ze czujnik połozenia wałków na próbe odepnij i jak mozesz to sciagnij oslone i posprawdzaj czy nie przestawiony jest rozrząd , jak to niepomoze to zaslep egr na samym koncu cewka

Jak problem rozwiazesz to zalóz zpowrotem stare przewody jezeli dobre były a nowe woź w bagazniku ;)

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Nie rowna praca szarpanie i brak mocy

Post autor: vito23 » 18 paź 2017, o 10:33

Wybaczcie za post pod postem ale chyba rozwiązałem problem. Tak więc popatrzyłem ten map/mat sensor - czujnik powietrza, no i znalazłem rozerwane kolanko przy czujniku samym. Pan gazownik przypiął opaskami czujnik ten do wężyka LPG, widać całość kolidowała z montażem listwy wtrysków LPG dlatego tak zamontował przez co kolanko było bardzo zgięte, ma już 10lat no i rozerwało się.
Zrobiłem prowizorycznie tak na dojazdy do pracy izolacją okleiłem no i trzyma się. Falujące obroty zniknęły, skasowałem błędy i jak narazie check engine nie pali się ani nic nie wykrywa żadnych błędów.
Czy ta usterka z czujnikiem powietrza mogła przyczyniać się do bogatej mieszanki tlenu przez co występował błąd z sondą?
Drugie me pytanie na programie występują 2 czujniki lambdy, jeden pracuje widać to a drugi cały czas ma 0,41V, auto to ma dwie sondy i ta druga padła?

Tak za marginesem korzystałem z urządzenia iCar2 + program SDPROG w pełnej licencji.

Awatar użytkownika
domion
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2017, o 18:35
Reputacja: 0
Imię: Damian
Samochód: Lacetti 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: domion » 18 paź 2017, o 15:56

Niedojechałem do mechanika silnik sie zagrzał i znowu kaplica po 6 km czekam na holowanie:(

Awatar użytkownika
domion
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2017, o 18:35
Reputacja: 0
Imię: Damian
Samochód: Lacetti 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: domion » 18 paź 2017, o 17:33

po 40-50 min odpaliłem na początku szedł jak by nie na wszystkie gary , jak się rozbujał to w miarę normalnie , przed skrzyżowaniem przegazówka bo zaczynały spadać z obrotów , przy ruszaniu za każdym razem szedł jak traktor , jak się rozbujał za każdym razem w miarę normalnie , i skrzyżowanie przegazować trzeba było . Dojechałem do domu gaz w podłogę 2-3 sek. puszczam i strzał z rury .

Gdzie znajduje się czujnik położenia wału , rozrząd jest dobrze ustawiony , egr sprawdzałem wczoraj , cewka kosztuje 220zł na razie szkoda mi wydawać więcej w ciemno zamówiłem na allegro interfejs obd2 może coś pokaże .

Zastanawiam się czy może elektronika na przepustnicy nie szwankuje , bo jak przekręcę kluczyk i wyłącze nie odpalając samochodu a samochód jest w tej fazie co nie działa poprawnie, to kółko co przychodzi linka od gazu , wykonuje ruchy w prawo i w lewo klika razy .
Ostatnio zmieniony 19 cze 2019, o 08:06 przez Sebastian, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Błąd ort.

MarcinekNu2
Profesjonalista
Posty: 585
Rejestracja: 22 paź 2014, o 09:59
Reputacja: 0
Imię: Marcin
Samochód: Evanda
Silnik:
Lokalizacja: Puławy
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: MarcinekNu2 » 18 paź 2017, o 18:32

A ten ruch kółka to nie od tempomatu? Jeśli masz mechanicznie sterowaną przepustnicę to nic tam nie powinno się samo ruszać.

Awatar użytkownika
domion
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2017, o 18:35
Reputacja: 0
Imię: Damian
Samochód: Lacetti 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: domion » 18 paź 2017, o 19:43

Nie mam tempomatu . Tym razem nie odpinałem akumlatora , laczek postał półtora godz. po wcześniejszej próbie . Dorobiłem zaślepkę do egr zaślepiłem i jazda próbna , przejechałem się ok 6-7 km i znowu zaczeło szarpać udało mi się podjechać pod dom samochód spad na 400-500 obrotów i zgasł , znowu nie odpala .

lukaslacetti
Profesjonalista
Posty: 726
Rejestracja: 2 lut 2017, o 10:46
Reputacja: 22
Imię: Łukasz
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: Stag 300 Premium
Lokalizacja: Wo
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: lukaslacetti » 18 paź 2017, o 21:05

przepustnica jest elektroniczno mechaniczna rusza się podczas wlączania stacyjki ponieważ komputer zczytuje temperatury z czujników i utwawia przepustnice na rozruch nie ma krokowca tylko eletronicznie jest sterowany bieg jalowy , czujnik poł wału nie wiem jest pewnie gdzieś na dole natomiast wałków jezeli masz silnik 1.6 i na nim masz plastikową osłone z napisem ecotec to ją sciągasz i sciągasz wtyczkę na lewo od 1 przewodu zapłonowego od lewej

wieczor
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: 17 lis 2014, o 15:29
Reputacja: 0
Imię: Tomasz
Samochód: nubira 1.8 121km f18
Silnik:
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Nie rowna praca szarpanie i brak mocy

Post autor: wieczor » 18 paź 2017, o 22:52

Map sensor robi naprawdę takie rzeczy, że mechanicy głupieją i karzą wymieniać wszystko co się da(bo czasami nie działa prawidłowo, ale w swoim zakresie dlatego nie wywala błędów):P Co do sond lambda to nie ma co kombinować jak jest ok. Jak wyskoczy błąd od sondy to wtedy się martw:)

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Nie równa praca szarpanie i brak mocy

Post autor: vito23 » 19 paź 2017, o 00:28

Dzieki za odpowiedz. Auto oracuje prawie idealnie. Prawie bo jednak mala nieszczelnosc jest przy map sensor ale bledu nie wywala. Oplcalo sie zainwestowac kiedys w interfejs diagnostyczny no i zarejestrowac sie tu na forum jak najbardziej. Musze tylko wymienic te kolanka przy wezykach do map sensor ale nie wiem jak to sie nazywa. W sklepach oewnie to nie osiagalne. Moze allegro bedzie cos miec.

lukaslacetti
Profesjonalista
Posty: 726
Rejestracja: 2 lut 2017, o 10:46
Reputacja: 22
Imię: Łukasz
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: Stag 300 Premium
Lokalizacja: Wo
Kontakt:

Re: Nie równa praca szarpanie i brak mocy

Post autor: lukaslacetti » 19 paź 2017, o 07:32

Ale jakoe kolanka masz na mysli bo posprawdzam u siebie , chodzi o te na tych gumowych węzykach te 90stopni ?
Jezeli o te to lepiej powymieniaj na akwarystyczne przeźroczyste są bardzo miekkie srednice napewno dobierzesz
Tam leci tylko powietrze a ciśnien tez nie ma jakichś wielkich ani podcisnien aby potrafiły wciągnać jego ścianki

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Nie równa praca szarpanie i brak mocy

Post autor: vito23 » 19 paź 2017, o 10:02

Tak wlasnie o tym pisze o tych kolankach 90stopni. A jakby wymienic calkowicie ten cienki wezyk na caly wlasnie akwarystyczny? I czy dlugosc wezyka ma znaczenie? Czy mozna zamontowac ciut dluzszy niz fabrycznie jest, oczywiscie jesli mozna go wymienic na ten alwarystyczny ktory jest grubszy.

lukaslacetti
Profesjonalista
Posty: 726
Rejestracja: 2 lut 2017, o 10:46
Reputacja: 22
Imię: Łukasz
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: Stag 300 Premium
Lokalizacja: Wo
Kontakt:

Re: Nie równa praca szarpanie i brak mocy

Post autor: lukaslacetti » 19 paź 2017, o 12:54

Dlugość w tym przypadku chyba nie ma znaczenia xd postarasz sie uciac podobnie tam 3cm w ta czy w druga to nic , srednice kup taka zeby ci ciasno naszło na miensca w które masz go włożyć xd

Awatar użytkownika
domion
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2017, o 18:35
Reputacja: 0
Imię: Damian
Samochód: Lacetti 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: domion » 19 paź 2017, o 18:06

przyszedł mi kabel do komputera podłączyłem i wyszły 4 błędy . p0342 niski sygnał wejsciowy obwodu czujnika położenia wału rozrządu . p0352 obwód pierwotny_wtórny cewki zapłonowej b , wadliwie działa
p0351 obwód pierwotny_wtórny cewki zapłonowej a , wadliwie działa
p0132 obwód sondy lambda( blok cyl.1 , czujnik 1 ) wysokie napięcie
Wykasowałem błędy przejechałem ok 25-30 km i jest na razie wszystko w porządku .

chrobot
Specjalista
Posty: 389
Rejestracja: 5 gru 2014, o 22:06
Reputacja: 33
Imię: jan
Samochód: lacetti
Silnik:
Lokalizacja: słupsk
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: chrobot » 19 paź 2017, o 22:33

Nubi70 pisze:Ja bym obstawiał cewkę zapłonową.
jak szarpie to cewa lub cz.polozenia walu.

p0132 obwód sondy lambda( blok cyl.1 , czujnik 1 ) wysokie napięcie - wynika z blednej pracy silnika

vito23
Bywalec
Posty: 146
Rejestracja: 8 sie 2017, o 09:10
Reputacja: 0
Imię: Witold
Samochód: Lacetti Kombi
Silnik:
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

Re: Nie równa praca szarpanie i brak mocy

Post autor: vito23 » 20 paź 2017, o 00:36

Okey. Z ta dlugoscia to tylko chcialem wiedziec bo bym sobie ciut dluzszy zamontowal i po swojemu lepiej poprpwadzil. Tu troche przeszkadza listwa wtryskowa od gazu przez co mocno docianiete bylo kolanko przy map sensorze co spowodowalo, ze sie rozerwalo i dalo objawy jak w 1 poscie.

lukaslacetti
Profesjonalista
Posty: 726
Rejestracja: 2 lut 2017, o 10:46
Reputacja: 22
Imię: Łukasz
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: Stag 300 Premium
Lokalizacja: Wo
Kontakt:

Re: Nie równa praca szarpanie i brak mocy

Post autor: lukaslacetti » 20 paź 2017, o 05:11

Jak zamontujesz to daj znać dla potomnych czy juz będzie wporządku.

Awatar użytkownika
domion
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2017, o 18:35
Reputacja: 0
Imię: Damian
Samochód: Lacetti 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: domion » 20 paź 2017, o 18:50

Dziękuje wszystkim za porady. Przejechałem dzisiaj 60km i wszystko gra . wystarczyło skasować błędy . Interfejs elm 327 .

lukaslacetti
Profesjonalista
Posty: 726
Rejestracja: 2 lut 2017, o 10:46
Reputacja: 22
Imię: Łukasz
Samochód: Lacetti
Silnik: 1.6 109KM
LPG: Stag 300 Premium
Lokalizacja: Wo
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: lukaslacetti » 21 paź 2017, o 08:38

Za jakis cxas znowu tu wrócisz xd

Awatar użytkownika
domion
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 17 paź 2017, o 18:35
Reputacja: 0
Imię: Damian
Samochód: Lacetti 1.6
Silnik:
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Lacetti gasnie , szarpie, brak mocy , strzela z rury

Post autor: domion » 22 paź 2017, o 19:12

Znowu błąd , obwód sondy lambda( blok cyl.1 , czujnik 1 ) wysokie napięcie. Samochód jeździ normalnie , przypuszczam że to sonda lambda do wymiany ale nie chcę wydać niepotrzebnie 180 zł , dlatego pytam ,czy jest do wymiany jeżeli pokazał komputer błąd . I który to jest czujnik ten przed katalizatorem czy za katalizatorem patrząc od góry .

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości