Problem z rozruchem LACETTI 2,0 D

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
marek63
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2016, o 21:05
Reputacja: 0
Imię: Marek
Samochód: Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Problem z rozruchem LACETTI 2,0 D

Post autor: marek63 » 14 lis 2016, o 21:22

Kolejny raz pojawił mi się problem z rozruchem. Auto jeździ normalnie, ale co kilka miesięcy zdarza mu się, że wielokrotne kręcenie rozrusznikiem nic nie daje. Akumulator kręci, a silnik w ogóle nie łapie. Raz pomogło (brzmi to trochę śmiesznie ale naprawdę zadziałało) otwarcie i zamkniecie maski , raz dodatkowo po otwarciu "opukałem" skrzynkę z bezpiecznikami/przekaźnikami - po tym zabiegu od razu odpaliło. Dodawanie gazu nic nie dawało. W serwisie rozkładaj ręce: przyjedź pan, jak nie będzie działać. Mam podejrzenia, coś musi się delikatnie zawieszać (może przekaźnik?). Kontrolki działaja normalnie, nic nie przygasa przy rozruchu. Temperatura zewnętrzna nie ma wpływu na odpalanie. Czy mieliście może podobny przypadek.

dessal
Wymiatacz
Posty: 1096
Rejestracja: 26 kwie 2015, o 21:30
Reputacja: 1
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti 2.0TCDI
Silnik:
Lokalizacja: Wawa Tarcho
Kontakt:

Re: Problem z rozruchem LACETTI 2,0 D

Post autor: dessal » 14 lis 2016, o 21:52

Sprawdź czy czasem jak nie chce odpalić to dioda w drzwiach kierowcy się nie świeci, ta przy ryglu
Pozdrawiam Piotr
VIN KL1NF35UJ7K644339

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23829
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Problem z rozruchem LACETTI 2,0 D

Post autor: etac » 14 lis 2016, o 21:56

ostatnio tez zaczyna się pojawiać coraz więcej info o padających pompach 1 stopnia w zbiorniku paliwa.

Trzeba go podpiąć pod komputer i zobaczyć co mu dolega.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

danielj8
Bywalec
Posty: 155
Rejestracja: 19 lut 2015, o 21:10
Reputacja: 1
Imię: Daniel
Samochód: Spark
Silnik:
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Problem z rozruchem LACETTI 2,0 D

Post autor: danielj8 » 15 lis 2016, o 14:41

Czemu w dziale Spark?

marek63
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 14 lis 2016, o 21:05
Reputacja: 0
Imię: Marek
Samochód: Lacetti
Silnik:
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Problem z rozruchem LACETTI 2,0 D

Post autor: marek63 » 18 gru 2016, o 19:16

Dziękuje za poradę - dioda nie świeci. W serwisie sprawdzono alarm oraz czujnik temperatury (w kolektorze - taki bład pokazał komuter). Miałem szczęście - auto nie chciało odpalić po wjeździe na stanowisko w warsztacie. Po ponownym podłaczeniu do kompa wyszedł bład immobilaizera (typowano kluczyk). Po zmianie kluczyka problem jakby ustapił. Sprawdzałem kluczyki u specjalisty - wszystko jest o.k. (jedynie komputer pokazuje 1 kluczyk ale samochód odpala na obu). Obecnie jeżdżę z dwoma kluczykami i czekam, aż objawy stana się bardziej jednoznaczne.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości