[M300] Mieszalnik powietrza

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
zrenica
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 07:28
Reputacja: 0
Imię: Rafał
Samochód: Rezzo, Spark M300
Silnik:
Lokalizacja: Dobroń
Kontakt:

[M300] Mieszalnik powietrza

Post autor: zrenica » 2 wrz 2017, o 08:11

Witam.

Niedawno zakupiłem używanego Sparka M300, 2010r., 1.0 benz+lpg, bez klimatyzacji.

Niestety, okazało się, że ma uszkodzony mieszalnik powietrza. Objawy są takie, że:
1/ praktycznie nie działa regulacja temperatury - pokrętło obraca się w niewielkim zakresie, a temperatura powietrza waha się od zimnej do chłodnej.
2/ regulacja trybów nawiewu szwankuje - nie działa nawiew na twarz, bo ciągle leci na twarz/nogi; reszta trybów działa ok.

W ASO oznajmili, że oni tego nie naprawiają, za to mogą wymienić. Cena - jedyne 2400zł (bez robocizny). Przy cenie auta oscylującej w okolicach 12000, taka kwota powoduje zbyt szybkie bicie serca u właściciela.

Czy ktoś z Forumowiczów miał podobny problem? Czy może chociaż ktoś słyszał o możliwości naprawy takiego mieszalnika?

Pozdrawiam.
Chevrolet Rezzo 1.6 benz+lpg 2005r., Chevrolet Spark M300 1.0 benz+lpg 2010r.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23826
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Hyundai Tucson
Silnik: 1.6T 150KM
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: [M300] Mieszalnik powietrza

Post autor: etac » 2 wrz 2017, o 08:21

Zeby wiedzieć co trzeba naprawić i czy da się naprawić, musimy znać co jest uszkodzone.

Niestety musisz unieruchomić auto i wymontować element główny, teraz to jak przyjść do lekarza i powiedzieć ze mnie boli i to bardzo, a na pytanie gdzie, mówisz ze gdzieś tutaj - bez badania nie wiemy co dalej.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

Maniek

Re: [M300] Mieszalnik powietrza

Post autor: Maniek » 2 wrz 2017, o 10:55

W ASO trochę przesadzili z ceną. Ja u siebie wymieniałem cały mieszalnik, bo miałem wyciek gazu z parownika pod dechą. Do tego były jakieś próby nieudolnej naprawy wycieku i w kilku miejscach połamany był mieszalnik.
Zamówiłem cały kompletny mieszalnik z demontażu na allegroszu w cenie 200zł z wysyłką, kompletny , z wentylatorem, rezystorem, parownikiem, nowym filtrem kabinowym itp, 100% kompletny gotowy do montażu, w stanie idealnym. Za wymianę mieszalnika, z rwaniem dechy i serwisem klimatyzacji zapłaciłem 900zł, wydaje mi się, że to dobra cena.
A co do twoich problemów - to zanim podejmiesz tak drastyczne kroki jak ja, wyjmij schowek, wentylator, filtr kabinowy i wszystko co się da, i zobacz, może tylko jakieś cięgła pospadały, może tylko klapki się zablokowały. Może problem jest tylko w samym panelu sterującym.
Sprawdź najwięcej jak potrafisz, wrzuć zdjęcia, to coś wymyślimy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Spark Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość