Czujnik parkowania

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23885
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Lexus LBX
Silnik: 1.5 Hybrid
LPG: NIE
Inny samochód: Yamaha X-MAX Tech Max
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Czujniki cofania- problem

Post autor: etac » 9 kwie 2024, o 21:41

marcle95 pisze:
3 mar 2020, o 16:21
Witam,
Potrzebuje pomocy z czujnikami cofania. Po wbiciu wstecznego pojawia się pomarańczowa ikonka P i sygnał dzwiękowy - czujniki nie działają. Kupiłem 2 nowe czujniki, sprawdziłem wszystkie możliwe kombinacje i niestety problem dalej się utrzymuje.. Pewnie nie obędzie się bez podpięcia pod komputer, ale przed tą czynnością myślę, że może ktoś z Was miał taką sytuację i może mi w tym pomóc.
Z góry dzięki :)

Cruze 1.8 J300 - 2009r
podjedź do niego a rozwiąże szybko twój problem https://www.facebook.com/dawid.reizer
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

garisso
Świeżak
Posty: 10
Rejestracja: 9 kwie 2024, o 16:37
Reputacja: 0
Imię: Adam
Samochód: Cruze
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Kołobrzeg
Kontakt:

Re: Czujnik parkowania

Post autor: garisso » 15 kwie 2024, o 15:53

garisso pisze:
9 kwie 2024, o 16:53
Mam błąd na wyświetlaczu code 136 przy wrzuconym wstecznym. Należy wypiąć wtyczkę z dowolnego czujnika i sprawdzić miernikiem napięcie na pinach wtyczki. Jeśli jest ok. 12V to awaria dotyczy czujników, a jeśli mniej lub wcale np. u mnie 8.5V to awaria dotyczy modułu sterowania PDC 95244746 znajdującego się za tapicerką bagażnika po lewej stronie. W module prawdopodobnie do wymiany jest regulator napięcia LM2941S.
Same czujniki można zdemontować i sprawdzić rezystancję.
Okazało się, że napięcie wyjściowe 8.5V modułu jest prawidłowe, a do wymiany były wszystkie 4 czujniki. Sprawny czujnik ma opór 12-16kOhm pomiędzy pierwszym i trzecim pinem oraz drugim i trzecim (trzeba sprawdzić naprzemiennie końcówkami miernika). Zepsuty czujnik pokazuje 0 między 1 i 3 pinem. Po wymianie czujników należy je wzbudzić ręką aby błąd się wykasował.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości