Świeci się kontrolka trakcji

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Świeci się kontrolka trakcji

Post autor: Przemek » 28 maja 2018, o 08:48

Heh to tak jakbyś powiedział o serwisie , że źle coś zrobili bo się bawili ;) Gdybym to robił jeszcze sam , ale skoro daje , element do obszycia ,, profesjonalistom '' szczycącym się 20 letnim doświadczeniem w tej branży , to liczę na ich rzetelność i fachowe wykonanie zleconego im zadania. Znacznik z kierownica były zamontowane ok ,( pokrywały się ) sama taśma była przekręcona o cały obrót.( przypuszczam , że ktoś ją przez przypadek obrócił , jak nie było na niej kierownicy ) Wpadki zdarzają się każdemu , ważne że problem udało się rozwiązać bez dodatkowych kosztów, gdyby zerwali taśmę na pewno bym ich pociągnął do odpowiedzialności za ten błąd. Tak czy siak problem rozwiązany, dzięki wszystkim za pomoc :)

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Świeci się kontrolka trakcji

Post autor: wszim » 28 maja 2018, o 10:34

Przemek pisze:
28 maja 2018, o 07:53
Diagnoza problem z czujnikiem skretu, zle zamocowana kierownica ,tasma przekrecona omcaly obrot ....
wszim pisze:
26 maja 2018, o 16:17
...
Przemek mówił, że problem pojawił się po tym gdy dał do obszycia kierownicę. Czy jak gość demontował kierownicę to mógł coś popsuć lub źle podłączyć, że wywaliło żółtą kontrolkę?
A pamiętasz naszą rozmowę? Spytałem o okoliczności pojawienia się sytuacji. Pytałem czy była ściągana kierownica- potwierdziłeś . To musiało więc być z tym związane. Obszywający "fachowiec" obszył kierownicę i popsuł ci auto.
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

Awatar użytkownika
kemoiz
Wymiatacz
Posty: 1327
Rejestracja: 24 paź 2013, o 17:46
Reputacja: 1
Imię: Łukasz
Samochód: Cruze HB LT+ MY14
Silnik: 1.8, 141KM, Pb
LPG: BRC 24.11
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Świeci się kontrolka trakcji

Post autor: kemoiz » 28 maja 2018, o 11:04

To tak jak u mnie z czujnikiem temperatury po malowaniu zderzaka. Podnosili i sprawdzali, że podłączony. Tylko, że sprawdzili przy samym czujniku a nie obok lampy przeciwmgielnej... Wszędzie fachowcy. Następnego dnia sam zajrzałem.Obrazek

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Przemek
Fachman
Posty: 3471
Rejestracja: 30 sty 2017, o 21:02
Reputacja: 18
Imię: Przemysław
Samochód: cruze 1.8
Silnik: 1.8 , 141 KM
LPG: BRC
Inny samochód: Opel Astra H 1.9 CDTI
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Świeci się kontrolka trakcji

Post autor: Przemek » 28 maja 2018, o 12:47

wszim pisze:
28 maja 2018, o 10:34
Przemek pisze:
28 maja 2018, o 07:53
Diagnoza problem z czujnikiem skretu, zle zamocowana kierownica ,tasma przekrecona omcaly obrot ....
wszim pisze:
26 maja 2018, o 16:17
...
Przemek mówił, że problem pojawił się po tym gdy dał do obszycia kierownicę. Czy jak gość demontował kierownicę to mógł coś popsuć lub źle podłączyć, że wywaliło żółtą kontrolkę?
A pamiętasz naszą rozmowę? Spytałem o okoliczności pojawienia się sytuacji. Pytałem czy była ściągana kierownica- potwierdziłeś . To musiało więc być z tym związane. Obszywający "fachowiec" obszył kierownicę i popsuł ci auto.
Tak masz racje , ja od razu im na to zwróciłem uwagę , ale stwierdzili , że to nie może być nic wspólnego z kierownicą , więc odpuściłem. Jak to mechanik stwierdził na chłopski rozum, przekręcając taśmę ( to kółko pod kierownicą ) komputer cały czas myślał że jadę bokiem stąd ta ikonka. ( pomimo tego że kierownica była ustawiona na wprost ( ale nie w punkcie 0 ) , a mniejsza o to najważniejsze , że już jest wszystko ok :)

Awatar użytkownika
Regulus
Zasłużony dla forum
Posty: 4580
Rejestracja: 22 mar 2014, o 20:51
Reputacja: 25
Imię: Andrzej
Samochód: Cruze, Spark
Silnik: 1.8, F18D4, 104 kW
LPG: TAK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Świeci się kontrolka trakcji

Post autor: Regulus » 28 maja 2018, o 13:08

Punkt dla Wojtka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości