Radio fabryczne cruze

Nie świeci, nie kręci i inne tematy związane z elektryką i elektroniką
ODPOWIEDZ
Poitrus
Świeżak
Posty: 2
Rejestracja: 3 mar 2024, o 14:19
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Cruze
Silnik: 1.6 160km
LPG: BRC
Inny samochód: Nie
Lokalizacja: Goleniów
Kontakt:

Radio fabryczne cruze

Post autor: Poitrus » 3 mar 2024, o 14:28

Witam ostatnio coś radio fabryczne mi zaczęło szwankować na początku cało się włączało i wyłączało później całkowicie raz grało raz nie po czym w ogóle się zepsuło i nie grało znalazłem na aukcji używane zamontowałem je i Teraz wróciły dzięki kierunkowskazów kluczyka w stacyjce i pasów ale samo radio nie gra w ogóle się nie włącza

Sprawdzane były bezpieczniki itp Miał może ktoś podobny problem ? czy jechać z tym od razu do elektryka samochodowego ?

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23843
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: brak
Silnik: brak
LPG: NIE
Inny samochód: Toyota Yaris Hybrid
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Radio fabryczne cruze

Post autor: etac » 3 mar 2024, o 15:40

a zakodowałeś radio?
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

andrzejo4
Bywalec
Posty: 106
Rejestracja: 23 lis 2023, o 09:16
Reputacja: 1
Imię: andrzej
Samochód: CRUZE
Silnik: 1.8
Lokalizacja: TARNOBRZEG
Kontakt:

Re: Radio fabryczne cruze

Post autor: andrzejo4 » 3 mar 2024, o 22:19

Poitrus pisze:
3 mar 2024, o 14:28
Witam ostatnio coś radio fabryczne mi zaczęło szwankować na początku cało się włączało i wyłączało później całkowicie raz grało raz nie po czym w ogóle się zepsuło i nie grało znalazłem na aukcji używane zamontowałem je i Teraz wróciły dzięki kierunkowskazów kluczyka w stacyjce i pasów ale samo radio nie gra w ogóle się nie włącza

Sprawdzane były bezpieczniki itp Miał może ktoś podobny problem ? czy jechać z tym od razu do elektryka samochodowego ?

ja miałem tak samo wątek na forum. Jeśli założyłeś inne radio to musisz ja zaprogramować pod swój samochód czyli masz dwa wyjścia.

1 szczytujesz eeprom tam jest zapisywany vin samochodu zmieniasz na swój wgrywasz ponownie i gra
2 wylutujesz eeprom z "nowego radia" i wlutujesz ze swojego
3 wylutowujesz całkiem eeprom i podobno też gra
albo musisz rozebrać radio i sprawdzić kondensatory u mnie jeden nie miał pojemności ( taki mały smd 470mf na 25v ), ale wymieniłem dodatkowe te dwa większe 2200mf na 25v i radio ożyło wydaje mi się że to jest najczęstszą usterka radia ponieważ tam jest duża temperatura szczególnie w lecie i z biegiem lat kondziory po prostu wysychają. Jak nie umiesz lub nie masz wprawy w takich rzeczach to proponuję dać to jakiemuś elektronikowi zapłacisz parę złoty za zmianę pozdrawia,

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Elektryka/Elektronika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości