Ograniczona moc silnika

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
Kret0o
Świeżak
Posty: 22
Rejestracja: 5 lis 2016, o 18:18
Reputacja: 0
Imię: Przemek
Samochód: Cruze SportSline
Silnik:
Lokalizacja: Braunschweig
Kontakt:

Ograniczona moc silnika

Post autor: Kret0o » 12 lip 2018, o 08:28

Witam, tak jak w temacie borykam się z ograniczoną mocą mojego Cruze 2.0 163 km
Ale najpierw od początku. Przy wymianie olejow, tp. Pomyślałem, że od razu wypale filtr DPF testerem ( Bosch KTS) początkowa zawartość sadzy wynosiła 60 % po regeneracji niby 0%
Zadowolony rezultatami pokręciłem się po mieście jakiś czas później wskoczyłem na autostradę i tu się zaczęło tzn. Przy przyspieszaniu powyżej 180kmh wyskoczył błąd Code 84 i odcięło moc. Po wrzuceniu na luz i zwolnieniu do 120 błąd samoistnie się wyłączył ale dalej powtarzał przy przyspieszaniu do wyższych prędkości. Podpiąłem pod komputer 2 błędy: przepływomierz i sterowanie klapami w kolektorze ssącym. Wtedy mi się przypomniało ze po wypalaniu DPF zapomniałem adaptowac AGR więc przeprowadziłem adaptacje klap, AGR i dla pewności przepustnice. Po tym zabiegu żaden błąd się nie pojawia, ale teraz nie osiąga pełnej mocy turbo dmucha cały czas ale żeby 200 kmh osiągnąć to potrzeba 15 min jazdy. Wcześniej bez problemu jechał 235 Kmh. Silnik też jest młody, regularnie serwisowany ( olej co 10 tyś kilometrów) przebieg 82 tyś.
Może ktoś miał podobnie, nie mam pomysłu od czego zacząć szukanie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości