Kontrolka immobilizer

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
piotrekup
Świeżak
Posty: 1
Rejestracja: 15 lut 2018, o 21:00
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Brak
Silnik:
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kontrolka immobilizer

Post autor: piotrekup » 15 lut 2018, o 21:25

Jako że to mój pierwszy post na tym forum chciałbym się przywitać ze wszystkimi forumowiczami. Nie jestem jeszcze posiadaczem Chevroleta Cruze'a ale oglądałem używane auto z 2012 roku z silnikiem 2,0 CDTI 163 KM z dosyć dużym przebiegiem. Nie miałem zastrzeżeń do stanu zewnętrznego czy mechaniki (jeździ a żadne jego zachowanie nie wróciło mojej uwagi) to na desce rozdzielczej przez cały okres jazdy próbnej widniała kontrolka immobilizera. Zastanawiające było, że auto jeździło i odpalało bez problemu mimo tej kontrolki.
1. Czy ktoś spotkał się już z takim problemem?
2. Czy są charakterystyczne rzeczy na które wyjątkowo warto zwrócić uwagę podczas zakupu tego auta?
Obrazek

szczepans12
Aktywny
Posty: 82
Rejestracja: 27 mar 2016, o 13:32
Reputacja: 3
Imię: Szczepan
Samochód: Cruze 2.0 hb Aveo1.6
Silnik:
Lokalizacja: Tychy ST
Kontakt:

Re: Kontrolka immobilizer

Post autor: szczepans12 » 15 lut 2018, o 23:33

Witaj na forum.Długo zastanawiałem się co Ci odpisać,szczególnie w kwestii lampki immo.Aż poszedłem do swojego sprawdzić.Teoretycznie świecąca kontrolka uniemożliwia odpalenie silnika,ale jak piszesz działa.Myślę że rozsądnym krokiem będzie podpięcie pod komputer w Aso i sprawdzenie tego fenomenu.Jeśli chodzi o przebieg,to wydaje się jak najbardziej prawdopodobny i nie martwiłbym się nim tak bardzo-diesel ma pokonywać trasę. Jeżeli stan techniczny nie budzi zastrzeżeń.A pojazd jest serwisowany i sprawny i Ci się podoba to warty uwagi. Co do kontroli. Zwróć uwagę na ogrzewanie,czy działa klima,ew.stuki na nierównościach(zawieszenie może już być sfatygowane) Akumulator pewnie też do wymiany- nie wykluczone że kontr. immo zaświeciła się po jego głębokim rozładowaniu i ponownym uruchomieniu"na kable".Warto by było przegonić go po trasie np. na autostradzie i sprawdzić czy przy dużej prędkości(ok150km/h) nie zaświeci się błąd 84(rura dopływu powietrza). Zabrać go do aso lub na skp i wszystko jasne.Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości