Obejma węża intercoolera

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
wwnowak
Świeżak
Posty: 37
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 09:19
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Kościan
Kontakt:

Obejma węża intercoolera

Post autor: wwnowak » 23 maja 2018, o 18:55

Witam.

Od pewnego czasu słyszę syczenie do momentu włączenia turbo. Silnik 2.0 vcdi. Patrzę latareczką na dolot i węże i widzę z lewej strony ssuniety (nie całkiem) wąż od strony turba. Ten lewy na samym dole.

Prosiłbym osoby znające się w temacie jakiej fi potrzebuje nową obejmę??
Wystarczy ta lepsza marketowa??
Czy jest jakiś sposób żeby nie zdejmować zderzaka całego żeby rozciąć stara obejme następnie wcisnąć wąż z powrotem i zaciągnąc nowa obejmę??

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 23 maja 2018, o 19:52 przez Regulus, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: marketuwa spowrotem

byq84
Stały bywalec
Posty: 214
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 08:07
Reputacja: 0
Imię: Marek
Samochód: Cruze 2.0 VCDI 163KM
Silnik:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Obejma węża intercoolera

Post autor: byq84 » 24 maja 2018, o 21:46

U mnie jest podobny problem ale z prawej strony, od wczoraj słyszę syczenie a cruze nie ma pełnej mocy. Niestety musze czekać do mechanika ponad 2 tygodnie.

pawelwaw84
Wymiatacz
Posty: 1002
Rejestracja: 24 mar 2014, o 10:23
Reputacja: 11
Imię: Paweł
Samochód: Captiva lift 2013
Silnik: 2.0d 163KM
Lokalizacja: Ząbki k.Warszawy
Kontakt:

Re: Obejma węża intercoolera

Post autor: pawelwaw84 » 25 maja 2018, o 04:40

To jest jakas masakra z tymi mechanikami. W Wawie tez gdzie nie zadzwonisz to pierwsze wolne miejsca za 1-2tygodnie. Ech gdzie te czasy kiedy mozna bylo wszystko od reki zrobic... Ja korzystam z pogody i w ostatni tydzien sam wymienilem hamulce przod i tyl oraz pompe wody z termostatem. 750zl zostalo w kieszeni :)

byq84
Stały bywalec
Posty: 214
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 08:07
Reputacja: 0
Imię: Marek
Samochód: Cruze 2.0 VCDI 163KM
Silnik:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Obejma węża intercoolera

Post autor: byq84 » 25 maja 2018, o 17:00

Panowie, czy nieszczelność w dolocie może mieć wpływ na wypalanie DPF?
W lato zawsze to było co 200-300 km, a teraz co 100 km.
W poniedziałek może uda mi się dotrzeć do znajomego mechanika.

wwnowak
Świeżak
Posty: 37
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 09:19
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Kościan
Kontakt:

Re: Obejma węża intercoolera

Post autor: wwnowak » 28 maja 2018, o 21:16

Wymieniłem opaskę. Lecz to syczenie jednak nie jest z tego powodu. Mechanik twierdzi że jeżeli byłaby nawet delikatna nieszczelność w układzie dolotowym to zapaliły się tryb awaryjny ... No nie wiem czy ma rację. Po próbnej jeździe kilku mocnych depnieciach postawił na turbinę ;/ od strony zimnej ma mi rozebrać i sprawdzić ;/ . Nie wiem.. może miał ktoś już taki syk w dolnych obrotach?? Gdy delikatnie przyspieszam lub utrzymuje stałą prędkość jest to dość mocno słyszalne ale gdy depne to syk odrazu się urywa i słychać już tylko normalnie turbinę...

byq84
Stały bywalec
Posty: 214
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 08:07
Reputacja: 0
Imię: Marek
Samochód: Cruze 2.0 VCDI 163KM
Silnik:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Obejma węża intercoolera

Post autor: byq84 » 30 maja 2018, o 10:53

Mam dziurę w dolocie i tryb awaryjny się nie zapala. Zaraz jadę do mechanika na wymianę węża nr 95275281.
Sprawdź dokładnie cały układ dolotowy, wg mnie masz gdzieś nieszczelność.

wwnowak
Świeżak
Posty: 37
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 09:19
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Kościan
Kontakt:

Re: Obejma węża intercoolera

Post autor: wwnowak » 31 maja 2018, o 12:24

No powiem mu żeby odrazu też posprawdzał. Chciałbym jeszcze sprawdzić stan klapek wirowych. Wolę dmuchać a zimne. W razie słabego stanu najwyżej kupię nowy kolektor ssący ;/

robciok
Aktywny
Posty: 51
Rejestracja: 14 sty 2015, o 13:24
Reputacja: 8
Imię: Robert
Samochód: Cruze
Silnik: 163KM
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Kontakt:

Re: Obejma węża intercoolera

Post autor: robciok » 3 cze 2018, o 12:46

możecie sprawdzić przy chłodnicy po obu stronach czy nie puściło zabezpieczenie na wężach. Jak zmieniałem chłodnicę cieczy chłodzącej to źle zamontowałem jedno kolanko. W czasie jazdy zsunęło się od razu spadek mocy, buczenie przy przyspieszaniu. Aby to naprawić trzeba zdejmować zderzak. Od strony pasażera jest bardzo słaby dostęp, mało ruchu, przeszkadzają rurki od klimy, dodatkowo na to kolanko założona jest osłona termiczna. Od strony kierowcy dostęp jest dobry. Na zdjęciach widać mocowanie, aby zdjąć kolanko wciska się to zabezpieczenie, na pierwszym zdjęciu widać na jakiej zasadzie to działa czyli przy wciskaniu rozszerza się.
Załączniki
1dca854a44de862a63b7ff00e9ca.jpg
179ff8bc4613a36d9096507cc53e.jpg

wwnowak
Świeżak
Posty: 37
Rejestracja: 9 wrz 2017, o 09:19
Reputacja: 0
Imię: Michał
Samochód: Cruze
Silnik:
Lokalizacja: Kościan
Kontakt:

Re: Obejma węża intercoolera

Post autor: wwnowak » 3 cze 2018, o 20:47

U mnie rura zssunela się z lewej strony... Po zmianie obejmy i skręceniu jako tako bez zdejmowania zderzaka widzę jakby
znowu się zssuneła. Dam do mechanika jak tylko córkę że szpitala odbiorę (wczoraj się urodzila) bo mam ręce uwiązane z robieniem czegokolwiek przy aucie. Byle na powrocie nie wszedł w tryb awaryjny bo mnie żona ... ;) Do robienia przy cruzie mam coraz więcej. Widzę że dpf się również częściej wypala. Szczególnie w mieście (co 100km) może jest nieszczelność gdzieś jeszcze ehh ten diesel ...

byq84
Stały bywalec
Posty: 214
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 08:07
Reputacja: 0
Imię: Marek
Samochód: Cruze 2.0 VCDI 163KM
Silnik:
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Obejma węża intercoolera

Post autor: byq84 » 5 cze 2018, o 12:36

Sprawdź czy ten plastik od wkładania rury nie jest ułamany, u mnie połamali ten plastik i trzeba było sztukować bo rurka się zsuwała. Od naprawy jeżdżę 3 lata bez problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości