Problem z układem Paliwa (Filtr) Aveo T200

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
BartekCieluch
Świeżak
Posty: 5
Rejestracja: 13 gru 2017, o 00:07
Reputacja: 0
Imię: Bartek
Samochód: T200
Silnik:
Kontakt:

Problem z układem Paliwa (Filtr) Aveo T200

Post autor: BartekCieluch » 15 sty 2018, o 21:59

Witam mam pewien problem z moim Aveo T200 1.2 8v 72km 2004R. Problem polega na tym że wczoraj podczas wymiany filtra paliwa troszkę poległem i się rozczarowałem mianowicie, wchodzę sobie do kanału z myślą wymienię sobie filtr paliwa bo przecież to żadna filozofia i tutaj zonk.. podczas wymiany filtra było tak wszystko zapaprane (bolem) do konserwacji podwozia że plastikowe (zapinki, spinki) te które idą do filtra paliwa po prostu przy próbie demontażu mi się pourywały bo nie dało się nawet wciskać tych plastikowych zaczepów bo były tak zakonserwowane bolem. :( i teraz moje pytanie wiecie jak może to naprawic.? zrobić jakiegoś bajpasa i założyć kawałek przewodu paliwowego gumowego i podłączyć pod filtr, czy też gdzieś dostanę takie spinki które idą na filtr paliwa.? bo chociaż prawdę mówiąc to wątpię że takie coś występuje bo to jest raczej zgrzewane na gorąco klejem.. czy po prostu gdzieś dostanę taki przewód ten od pompy paliwa z baku aż pod samą maskę. Proszę pomóżcie bo już nie wiem jak to zrobić i w ogóle nie wiem jak tego szukać nawet tych przewodów bo ciężko jest cokolwiek znaleźć na internecie.. Pozdrawiam :)

https://imgur.com/a/clnyU
https://imgur.com/a/RIPqT

Evestrum
Świeżak
Posty: 26
Rejestracja: 13 cze 2016, o 20:13
Reputacja: 0
Imię: Mario
Samochód: Kalos
Silnik:
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Kontakt:

Re: Problem z układem Paliwa (Filtr) Aveo T200

Post autor: Evestrum » 15 sty 2018, o 22:43

Niby banał,ale sytuacja paskudna.Wiem bo przerabiałem to w matizie:-) Jeżeli chcesz mieć to oryginalne tak jak było,to zostaje szukać przewodów z tymi spinkami.Uprzedzam ze łatwo raczej nie będzie.
Ja nie miałem czasu na poszukiwania,wiec kupiłem przewód paliwowy ,ciśnieniowy(taki czarny)obejmy metalowe,oraz podobny filtr paliwa(byleby nie był na te spinki;-)-filtr pasuje o ile dobrze pamiętam z golfa 3.Przewody wymienić,poskręcać obejmy i zapomnieć:-)
W Kalosie już się nie spieszę z wymiana filtra paliwa bo będzie pewnie to samo:-)

przeeemek
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 26 sty 2016, o 16:48
Reputacja: 0
Imię: Przemek
Samochód: Aveo T250
Silnik:
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: Problem z układem Paliwa (Filtr) Aveo T200

Post autor: przeeemek » 29 sty 2018, o 22:42

Spinki kupisz za parę zł w ASO. Kupowałem, więc wiem. Nie pamiętam ile kosztowały, ale śmieszne pieniądze. Około 10zł.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Kraviec
Profesjonalista
Posty: 851
Rejestracja: 23 lis 2014, o 23:46
Reputacja: 13
Imię: Michał
Samochód: Epica V250
Silnik: 2.0, X20D1, 144KM
LPG: KME Nevo
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Problem z układem Paliwa (Filtr) Aveo T200

Post autor: Kraviec » 30 sty 2018, o 09:18

Spinki to są często w gratisie razem z filtrem, ale koledze chyba połamały się te gniazda, które są zarobione fabrycznie na przewodach. Naprawa tylko przez wymianę na oryginalne przewody albo tak jak napisał Mario.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość