[T250] Aveo 1.2 8v sedan - wyciek płynu chłodniczego

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
przeeemek
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 26 sty 2016, o 16:48
Reputacja: 0
Imię: Przemek
Samochód: Aveo T250
Silnik:
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

[T250] Aveo 1.2 8v sedan - wyciek płynu chłodniczego

Post autor: przeeemek » 4 paź 2017, o 12:37

Znowu przychodzę prosić o pomoc. Po ostatnim mechaniku został, a raczej powstał wyciek płynu chłodniczego. Podczas wymiany uszczelki pod głowicą był podobno problem z kupnem pewnej podkładki i została dorobiona. Teraz zaczęła puszczać.

Co to za element na zdjęciu? Jakiej uszczelki muszę szukać? Czy podczas wymiany wystarczy spuścić płyn z chłodnicy, odkręcić widoczne i niewidoczne śruby, odsunąć element i dać nową podkładkę? Czy nie czeka mnie tam jakaś niemiła niespodzianka?
Obrazek

Kemot_Lodz

Re: [T250] Aveo 1.2 8v sedan - wyciek płynu chłodniczego

Post autor: Kemot_Lodz » 30 lis 2017, o 09:13

Z tego co widzę, to jest obudowa termostatu, u mnie wraz z termostatem została wymieniona również obudowa na nową bo się przykleiła do tego termostatu ze starości, więc wraz z obudową są nowe oryginalne uszczelki, dodatkowo mechanik u mnie zabezpieczył to taką zieloną maścią, to już nie wiem jak się dokładnie nazywa ten środek, ale nic nie cieknie i nic nie ubywa płynu, więc dorabianie uszczelki to chyba coś trochę nie tak w tym przypadku, bo nawet i uszczelkę samą można też dokupić jeśli nie w prywatnym sklepie to na pewno będzie w ASO.

przeeemek
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 26 sty 2016, o 16:48
Reputacja: 0
Imię: Przemek
Samochód: Aveo T250
Silnik:
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: [T250] Aveo 1.2 8v sedan - wyciek płynu chłodniczego

Post autor: przeeemek » 29 sty 2018, o 22:34

Przejrzałem sobie TIS i natknąłem się na element o który pytałem. Na schemacie jest nazwany jako "obudowa rozdzielacza" a innym razem, przy instrukcji wyjmowania wałka rozrządu jako "obudowa wylotu cieczy chłodzącej".

Chyba znalazłem to o co mi chodziło. Teraz czy można bez problemu tą obudowę odkręcić i wymienić uszczelkę?

Na schemacie nr 4 i na drugim zdjęciu widok na silniku.ObrazekObrazek

Dodano po 2 godzinach 54 minutach 13 sekundach:
Gdzie indziej znalazłem jako "uszczelka obudowy rozdzielacza powietrza" - koszt od 7 do 10zl. Nr GM 94581014

A na potak.eu występuje pod tym numerem "uszczelka podstawy aparatu zapłonowego i kosztuje całe 4zl.

Nieźle namieszali.

przeeemek
Stały bywalec
Posty: 208
Rejestracja: 26 sty 2016, o 16:48
Reputacja: 0
Imię: Przemek
Samochód: Aveo T250
Silnik:
Lokalizacja: Pomorskie
Kontakt:

Re: [T250] Aveo 1.2 8v sedan - wyciek płynu chłodniczego

Post autor: przeeemek » 15 maja 2018, o 09:48

W końcu znalazłem czas na zmianę tej uszczelki. W ostatnim momencie, bo zaczął dostawać się olej do układu chłodzenia.
Uszczelkę kupiłem za 9zł. Wymiana w miarę prosta, jest tylko problem z przykręceniem dolnej nakrętki, gdyż dostęp blokuje rura, która jest przykręcona śrubami od obudowy skrzyni.

Przy wymianie trzeba oczywiście spuścić płyn chłodzący ale również olej. A po wszystkim przepłukać cały układ.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość