[T250] Zużyte półosie w skrzyni - gdzie zrobić na śląsku?

Stuka, puka, kapie, cieknie...
ODPOWIEDZ
geohound
Podglądacz
Imię: Max
Chevi: Aveo
Kontakt:

[T250] Zużyte półosie w skrzyni - gdzie zrobić na śląsku?

Post autor: geohound » 12 lip 2017, o 08:24

Witam,

Pojechałem sobie ostatnio na stację diagnostyczną tak o, spytać o lekkie pływanie powyżej 100 na boki i po testach na trzepakach i hamowni mechanik wszedł do kanału, kazał tam poruszać kierownicą, hamować itp i powiedział, że mam tak wyrąbana półosie w skrzyni, że był w stanie rękami przesuwać je dowolnie po kilkanaście centymetrów, przez co przy dodawaniu i odpuszczaniu gazu auto mi ucieka, bo jak skrzynia złapie ułożenie półosi, tak jedzie.

Powiedział też, że może to być łożysko półosi (?), przeguby, półosie albo talerz w skrzyni (?).

Ogólnie to pytanie brzmi - gdzie na śląsku można by z czystym sumieniem podjechać do jakiegoś szpeca od skrzyń, żeby to zrobił używając nawet jakichś tańszych części?

Diagnosta tego nie zrobi, bo odpuścili sobie naprawianie skrzyń.

zed
Aktywny
Imię: Zenon
Kontakt:

Re: [T250] Zużyte półosie w skrzyni - gdzie zrobić na śląsku

Post autor: zed » 12 lip 2017, o 21:11

półosie sam zrobisz- tylko potrzebny jest kanał. (jeżeli chodzi o t200-t255) można to zrobić bez ale trudno jest spuścić olej.

geohound
Podglądacz
Kontakt:

Post autor: geohound » 24 lip 2017, o 08:05

Panowie, potrzebuję przegubów wewnętrznych na wczoraj. Podpowiecie proszę czy takie będą pasowały do T250 2008 1.2 SOHC 72KM - http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny-ma ... 57631.html albo http://allegro.pl/przegub-wewnetrzny-l- ... 03327.html ?

Nie mam żadnej wiedzy na temat ilości zębów itp, a potrzebuję je pilnie zrobić.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Imię: Krzysztof
Chevi: Opel Insignia B
Kontakt:

Post autor: etac » 24 lip 2017, o 19:19

no to bez tej wiedzy nikt ci nie potwierdzi.

Żaden katalog nie podaje takich informacji.
Panie Boże chroń mnie od przyjaciół, bo od wrogów obronie się sam

geohound
Podglądacz
Kontakt:

Post autor: geohound » 25 lip 2017, o 07:30

No ale chyba jeśli mam układ napędowy od nowości, to da się określić, czy część pasuje do mojego rocznika/wersji/silnika? Czy coś jeszcze muszę wiedzieć?

zed
Aktywny
Imię: Zenon
Kontakt:

Post autor: zed » 25 lip 2017, o 15:53

te co podałeś to są identyczne przeguby. cena jest podobna. różnica jest w cenie... kuriera.

Awatar użytkownika
Kraviec
Specjalista
Imię: Michał
Chevi: Epica 2.0 R6
Kontakt:

Post autor: Kraviec » 26 lip 2017, o 14:51

geohound pisze:No ale chyba jeśli mam układ napędowy od nowości, to da się określić, czy część pasuje do mojego rocznika/wersji/silnika? Czy coś jeszcze muszę wiedzieć?
Najlepiej to zdemontować, pomierzyć i zamówić. Albo wstawić do warsztatu, który najpierw ściągnie dostępne przeguby i ewentualnie później odda niewłaściwe.
Ja to chętnie bym zobaczył ten luz jaki występuje, może będziesz mógł to jakoś nagrać telefonem i udostępnić. To jest bardzo ciekawy przypadek.

geohound
Podglądacz
Kontakt:

Post autor: geohound » 27 lip 2017, o 07:56

Nie mam warunków i umiejętności do tego. Siedziałem na trzepakach chyba 7-8min z hamulcem i bez, z zapalonym silnikiem i bez, robiłem szybkie ruchy lewo-prawo i diagnosta będąc w kanale był w stanie nimi poruszać - jak później pokazał - tak jakby wyciskał w górę hantle. I to czuć podczas jazdy, bo jeśli nie trzymam gazu to auto jedzie prosto, a jak dotknę gaz, to zależnie od tego jak się półosie ułożyły, tak łapie je skrzynia, daje napęd i koła potrafią uciec nieco w bok. Zwłaszcza gazowanie na nierównościach albo ruszanie z kolein jest mało ciekawe.

Nie wiem, ogólnie zamówiłem ze sklepu te przeguby z możliwością zwrotu, oddam do zrobienia i jeśli to nie pomoże, to sprzedaję ten złom za jakieś śmieszne pieniądze, bo rzygam tym autem.

Awatar użytkownika
Kraviec
Specjalista
Imię: Michał
Chevi: Epica 2.0 R6
Kontakt:

Post autor: Kraviec » 27 lip 2017, o 09:06

Czyli jednak półosie ruszają się góra/dół a nie w boki. Typowy objaw dla przegubów wewnętrznych. Tylko dlaczego one są tak wybite? Czy auto nie było czasem kiedyś nauką jazdy?

geohound
Podglądacz
Kontakt:

Post autor: geohound » 27 lip 2017, o 11:34

A gdzie tam, realnie prowadzone przez 50+ małżeństwo, 8latek miał 54k przebiegu i tylko leciutko przytarty lakier na błotniku zrobiony w ASO, nigdy nie stuknięty ani nic. A że to auto miejskie, to pewnie ciągłe skręcanie i ruszanie dało mu po zaworach. No nic, czekam na kuriera z przegubami, potem oddam i dam znać czy to wystarczyło.

Fakt, jak tak teraz Cię czytam i sobie przypominam, to facet faktycznie gestykulował w górę i dół, nie na boki. Gdyby chodziły na boki, to prawdopodobnie koła już by nawet mocy nie dostawały.

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Imię: Sebastian
Chevi: Lacetti
Kontakt:

Post autor: Sebastian » 1 sie 2017, o 17:25

Kilka sekund w google - http://www.naprawypolosi.republika.pl/index.html
Niestety nic o jakości nie powiem, bo z usług nie korzystałem.
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

geohound
Podglądacz
Kontakt:

Post autor: geohound » 3 sie 2017, o 08:34

No i ch..., te przeguby mają uszczelniacz za krótki o 7mm, będę je zwracał. W tym roczniku jednak robili różne przeguby i te matiz/lanos nie pasuja do aveo/sparka.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Mechanika”