Zakup Lacetti

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
piotrex123
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 3 sie 2017, o 13:59
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Brak
Silnik:
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: piotrex123 » 20 sie 2017, o 11:14

ja planuje chatchback, ale megane za te pieniadze,to kupie rok 2003,2004 a chcialem cos mlodszego wlasnie i nic znalesc nie moge oprócz tego lacetti, już sam nie wiem co zrobić :-P

wieczor
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: 17 lis 2014, o 15:29
Reputacja: 0
Imię: Tomasz
Samochód: nubira 1.8 121km f18
Silnik:
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: wieczor » 20 sie 2017, o 12:03

No trzeba spróbować się przejechać laczkiem;) Sam zdecydujesz czy ci pasuje czy nie.

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: Sebastian » 20 sie 2017, o 22:11

Wypowiem się co do silników (bo o reszcie jest już trochę tematów), szukaj auta z polski z silnikiem 1.6, jest to bliźniak 1.4. Części ogólnodostępne. Z silnikami 1.8 czasem są problemy, i są mało popularne.
Większość częsci do lacia dostępne są w największych hurtowniach motoryzacyjnych (gordon, ic, ap), jakieś specjalistyczne to w sklepach typu potak, JML, itd. Ale trzeba się czasem nauczyć krossować numery części, bo po chwili okazuje się, że ta sama części jest w lanosie/nubirze/oplu , i jest dostępna "na już" (np. uszczelka przewodu klimatyzacji, czy simeringi na skrzyni - podeszły z opla). Ew. mieć dobrego sprzedawcę części, który potrafi szukać części.
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

wieczor
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: 17 lis 2014, o 15:29
Reputacja: 0
Imię: Tomasz
Samochód: nubira 1.8 121km f18
Silnik:
Lokalizacja: Przemyśl
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: wieczor » 20 sie 2017, o 22:33

Z tymi sprzedawcami to prawda. Jeden mówi "nie ma nie będzie" drugi "program mi mówi że w tym silniku nie ma miski olejowej" a trzeci "jest za 500zł ale pasuje z lanosa za 30zł i mamy na miejscu":P

piotrex123
Świeżak
Posty: 14
Rejestracja: 3 sie 2017, o 13:59
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Brak
Silnik:
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: piotrex123 » 21 sie 2017, o 20:13

Spoko ;) A macie jakieś doświadczenia z Renault Laguna 2 FL czyli wersja poprawiona? Bo szukam i też fajne autko silniki 1.6 16v można śmiało wyrwać za około 10 tys one wychodziły od 2005 , co sądzicie o tym autku ?

Abuk09
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 15:56
Reputacja: 0
Imię: Jakub
Samochód: Brak
Silnik:
Lokalizacja: Olesin
Kontakt:

Chevrolet Lacetti

Post autor: Abuk09 » 23 wrz 2017, o 14:24

Witam,
przymierzam się do zakupu Chevroleta Lacetti, wybór padł na sedana.
Na oku mam dwa modele, które są niedaleko mnie i chciałbym podpytać się, na który się zdecydować:
1.8
https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... xtor=SEC-8
czy
1. 6
https://www.otomoto.pl/oferta/chevrolet ... xtor=SEC-8

Na co zwrócić uwagę w przypadku tych dwóch modeli?

Dzięki za odpowiedzi, Kuba

Awatar użytkownika
Sebastian
Moderator
Posty: 3977
Rejestracja: 12 sie 2013, o 22:45
Reputacja: 44
Imię: Sebastian
Samochód: 2x Lacetti 1.4&1.6
Silnik:
Lokalizacja: Ruda Śląska
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: Sebastian » 23 wrz 2017, o 19:33

Ten srebrny wygląda jakby coś miał z tyłu robione z zderzakiem, ale jeśli wnęka na koło nie ruszona to bym na to uwagi nie zwracał. Co więcej - gdyby był on bliżej to myślę, że już bym go oglądał dla siebie, bo wśród wszystkich na allegro/olx wygląda uczciwie ;)

Osobiście 1.8 bym odpuścił, ale jak kto woli. Na foto niebieski nie wygląda źle, ale jak to z handlarzem trzeba uważać (ja mam uraz :P )
Serwisowanie, naprawa, montaż: klimatyzacji, wentylacji, systemów ogrzewania - kontakt PW.

Abuk09
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 15:56
Reputacja: 0
Imię: Jakub
Samochód: Brak
Silnik:
Lokalizacja: Olesin
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: Abuk09 » 23 wrz 2017, o 23:32

Dlaczego tak negatywnie odnosisz się do 1.8?

Awatar użytkownika
Regulus
Zasłużony dla forum
Posty: 4580
Rejestracja: 22 mar 2014, o 20:51
Reputacja: 25
Imię: Andrzej
Samochód: Cruze, Spark
Silnik: 1.8, F18D4, 104 kW
LPG: TAK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: Regulus » 23 wrz 2017, o 23:51

A przeczytałeś wszystkie posty w tym wątku?

Abuk09
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 15:56
Reputacja: 0
Imię: Jakub
Samochód: Brak
Silnik:
Lokalizacja: Olesin
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: Abuk09 » 24 wrz 2017, o 07:23

Poczytałem trochę i jednoznacznie wynika , że 1.6 sprawia mniej problemów. Przemawia do mnie 1.8 wersja (T18SED), liczę się z tym, że części będą droższe i trzeba będzie mu poświęcić więcej troski, ale licze na to, że odwdzięczy się potem. Kwestią dla której rozważam 1.8 jest moc. Obecnie jestem szczęśliwym posiadaczem Vectry C 2.2 benzyna+gaz i pomimo tego, że opinie ma słabe to ja nie mam z nia problemow, wymienilem tylko wahacze i amory z przodu, a jeżdże nią dwa lata. Niestety jestem też posiadaczem Seicento 0.9 pb+lpg, jezdzi sie nim w porownaniu do Vectry nieporównwalnie(dynamika i komfort), żeby nie powiedzieć inaczej ;). Do tego przez rok pomimo niewielkiego spalanianie ozaoszczędziłem, bo progi się posypały, podłoga, wentylator chłodnicy, rozrząd musiałem robić (łańcuszek), komputer, do tego jeszcze wymieniałem silnik. Reasumując, szukam Lacetti, który da mi frajdę z jazdy i komfort- nie jeździłem jeszcze 1.6 ani 1.8, tylko 1.4- porownywalne troche do Seicento :D Dzisiaj będę oglądał 1.6 i 1.8, więc będę miał rozeznanie.

Awatar użytkownika
Regulus
Zasłużony dla forum
Posty: 4580
Rejestracja: 22 mar 2014, o 20:51
Reputacja: 25
Imię: Andrzej
Samochód: Cruze, Spark
Silnik: 1.8, F18D4, 104 kW
LPG: TAK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: Regulus » 24 wrz 2017, o 08:41

Udanego wyboru i satysfakcji z zakupu!

19Stalowiak79
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 2 paź 2017, o 19:00
Reputacja: 0
Imię: Tomek
Samochód: brak
Silnik:
Lokalizacja: Stalowa Wola
Kontakt:

chevrolet lacetti hatchback-jaki polecacie

Post autor: 19Stalowiak79 » 2 paź 2017, o 19:07

Witam serdecznie. Planuję zakup chevrolet lacetti hatchback.
Chcę przeznaczyć kwotę około10-12 max prosze doradzcie jaki model szukać z jakim silnikeim, czy wart oglądać się za samochodem z gazem itp. Bede wdzieczny za każda opinię.

kjas9
Profesjonalista
Posty: 844
Rejestracja: 26 sty 2015, o 22:31
Reputacja: 25
Imię: Krzysztof
Samochód: Cruze1,4 Sw LTZ+2012
Silnik: 1,4 T +chip 163 km
LPG: KME Skay Max
Lokalizacja: SO
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: kjas9 » 21 paź 2017, o 20:46

Poczytaj forum jest dużo podpowiedzi ale ja optował bym za silnikiem 1,8 pierwszej serii ,jeżeli z instalacją gazową to nie polecam brc bo o tym nikt nie mówi b. dobra ale koszty serwisu chorendalne i np (Parownik wymiana 600 plus czujnik ciśnienia 200 plus 100 robocizna zdiagnozowane dla forda 1,8 Brc Sqn 24 tydzień temu w czakram mysłowice) i nigdzie poza autoryzowanym serwisie się tego nie zrobi bo dostęp do oprogramaowania jest zablokowany , Porównywalne np Stag polska firma- reduktor 200 czujnik ciśnienia 100 i w każdym profesjonalnym serwisie go ogarną.Wykluczam montowane za granicą z wiadomych względów (panie ja się nie znam ,brak częsci itp) Najlepiej jak coś znajdziesz i napiszesz konkretnie.
Lacetti 1,6 sx zmienione w cdx 2011-2019

ptal77
Świeżak
Posty: 3
Rejestracja: 27 gru 2013, o 00:03
Reputacja: 0
Imię: Piotr
Samochód: Lacetti 1.8 CDX LPG
Silnik:
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zakup Lacetti

Post autor: ptal77 » 3 gru 2017, o 18:14

Mam już 4 rok lacetti hatchback z 1.8 CDX silnik T18SED + LPG KME Nevo.
Powiem tak silnik fajny, prosty, jeżeli o niego dbasz nie ma co się psuć. Bardzo dobry do gazu LPG. Jedyna wada spalanie jest większe ale to może moja ciężka noga.
Dostęp do cześć w każdym dobrym sklepie jest bardzo dobry. Ten sam silnik montowany był w Nubirze. Mnóstwo części (zawieszenie, wentylacja, silnik) pasuje ze starszych Daewoo, tak wiec ceny są więcej niż bardzo przystępne.
W porównaniu do francuzów miałem kilka sztywne zawieszenie ale ok w porównaniu do niektórych azjatyckich i niemieckich taczek. Małe problemy z korozją ale nie ma tragedii.
Jak na tak małe auto hatchback mnóstwo miejsca w środku więcej miejsca na nogi na tylnej kanapie niż w Peugeocie 406 kombi, do laguny 2 jednak daleko a mam 192 cm wzrostu i miejsc za mną jest na prawdę sporo. Ma mały bagażnik ale wielkiej tragedii nie ma. Auto jest trochę wąskie w porównaniu do 406 lub Laguny.
Wersja CDX ma naprawdę spoko wyposażenie, jest klima-tronik, 4 poduszki, sterowanie radia z kierownicy, podgrzewane siedzenia skóra w połączeniu z alcantarą (super), skórzana kierownica i sporo jeszcze.
Ogólnie w tej cenie opłacalne, tanie w eksploatacji, proste auto. Jeżeli umiesz samodzielnie zrobić coś przy aucie to już w ogóle naprawy za grosze. Prosta konstrukcja, nawet bogatsze wersje maja prosta elektronikę bez udziwnień. Zawieszeni proste i trwałe.

Awatar użytkownika
papieju
Wymiatacz
Posty: 1921
Rejestracja: 28 sty 2018, o 15:18
Reputacja: 47
Imię: Marcin
Samochód: Nubira kombi 1.8 LPG
Silnik:
Lokalizacja: Włoszczowa
Kontakt:

Zakup Nubury - konkretny egzemplarz

Post autor: papieju » 28 sty 2018, o 15:36

Ponieważ jest blisko mnie, to biorę pod uwagę ten egzemplarz: https://www.olx.pl/oferta/chevrolet-dae ... rBQbw.html Coś można o niej powiedzieć? Były wersje bez wycieraczki tylnej szyby? Bo w kombi słabo to widzę. Na coś uważać? One były w ocynku czy to już normalna blacha? Moja Astra zdycha, budżet ograniczony do 7tys mniej więcej, więc wyboru nie ma. Muszę mieć kombi, z gazem i klimatyzacją. Reszty dodatków może nie być.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Lacetti/Nubira Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość