Aveo t300 dwa lata eksploatacji.

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
ODPOWIEDZ
Edwin Kozłowski
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 5 paź 2016, o 18:35
Reputacja: 0
Imię: Edwin
Samochód: Aveo
Silnik:
Lokalizacja: Raciborowice Górne
Kontakt:

Aveo t300 dwa lata eksploatacji.

Post autor: Edwin Kozłowski » 26 sty 2018, o 19:10

Witam wszystkich miłośników i posiadaczy Aveo t300 1.2 86km.
Chciałbym podzielić się z wami moimi doświadczeniami i spostrzeżeniami z prawie dwuletniej eksploatacji Chevroleta którego sprawiłem sobie na 40 urodziny .
Nie jestem mechanikiem ale szeroko pojęta motoryzacja jest moją pasją a Aveo jest poniekąd spełnieniem moich marzeń ponieważ jest pierwszym autem które podobało mi się od początku.
Nie jest to moje pierwsze auto więc wiedzy praktycznej również mi nie brakuje.Piszę w dziale ogólne ponieważ opiszę zdarzenia z różnych dziedzin.Ale do rzeczy odnośnie ubywającego płynu chłodniczego właśnie jestem po wymianie płynu 5 lat minęło ale nie tylko to zmusiło mnie do jego wymiany najpierw pojawił się zapach płynu na rozgrzanym silniku na tyle intensywny że wyczuwalny bez otwierania maski,później już na zimnym pojawił się wyciek spod czujnika temp.na króćcu powrotu płynu z chłodnicy. Przyczyna odkształcona uszczelka i zwiększony luz ,czujnik montowany jest na wcisk i zabezpieczony pierścieniem rozprężnym dodatkowo pod uszczelkę dostała się niewielka ilość kamienia tak też bylem zdziwiony a po demontażu wewnątrz króćca też znalazłem ślady kamienia.Naprawa wymiana króćca i płynu oryginalny kosztuje 150 zł plus płyn.
Nawiasem mówiąc kolejny dowód na słabą jakość fabrycznego płynu.
Kolejna sprawa to cewka zapłonowa a dokładnie łączniki cewki i ich rezystory które mają tendencje do korodowania,efekt brak styku problemy z wypadającymi zapłonami lub nawet uszkodzenie samej cewki przez przegrzanie styku. Doraźnie można taki styk naprawić kawałkiem miedzianego drutu lub cienkiej blaszki sprawdzone dojechałem nad morze i spowrotem.
Dobra wiadomość jest taka że nie trzeba wymieniać całej cewki jeśli nie uległa uszkodzeniu tylko zestaw samych łączników niestety i to ta gorsza wiadomość zestaw naprawczy jest niedostępny na polskim rynku co nie znaczy że w ogóle nie jest osiągalny. Jest dostępny na ebay w cenie ok 18 funtów już taki zdobyłem jest oryginalny GM. Naprawa trwa dosłownie 10 minut nie zapomnijmy o oczyszczeniu wnętrza cewki potrafi tam zebrać się nieco śniedzi ze starych łączników.
Na koniec ciekawostka po zamontowaniu akcesoryjnego termometru z voltomierzem zauważyłem ciekawe zachowanie napięcia w instalacji,po rozruchu sięga prawie 15v by po kilku minutach zacząć spadać nawet przy dłuższej trasie w okolice 12,5v mogło by to sugerować awarie układu ładowania. Na początku też tak myślałem poszperałem w necie przyjrzałem się elementom układu ładowania i co się okazało ,że Aveo posiada inteligentny system ładowania który na bieżąco monitoruje stan naładowania akumulatora i decyduje kiedy i jakim prądem ładować baterię świadczy o tym moduł przy plusowej klemie i pierścień indukcyjny na masowym przewodzie tuż przy baterii. Tym bardziej że Aveo mogło posiadać system start-stop a tam na pewno taki system występuje.
To na razie tyle poważnych usterek poza tym Aveo świetnie się spisuje mało pali ok 6-6,5 litra na 100 km regularny serwis olej filtry klima jeśli pojawią się nowe problemy postaram się je opisać i jak sobie z nimi poradziłem. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 26 sty 2018, o 19:31 przez etac, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Trochę spacji, trochę kropek w innych miejscach, w paru miejscach ENTER i chyba lepiej się czyta. Ortografie tez poprawiłem.

Awatar użytkownika
wszim
Zasłużony dla forum
Posty: 15465
Rejestracja: 10 paź 2013, o 22:04
Reputacja: 143
Imię: Wojtek
Samochód: był orlando
Silnik: 1.8 2H0 141KM (KL7)
LPG: BRC SQ24
Inny samochód: toyota RAV4 2.5 hybrid 4x4 222KM
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Re: Aveo t300 dwa lata eksploatacji.

Post autor: wszim » 26 sty 2018, o 19:45

Polecam bardziej uczestniczyć w życiu forum. System inteligentnego ładowania był omawiany wielokrotnie.
search.php?keywords=inteligentne+%C5%82adowanie
Płyn chłodniczy zaleca się wymienić co 3..4 lata.
http://magazynauto.interia.pl/porady/ek ... nId,935112
Obrazek Nie bądź obojętny na wojnę w Ukrainie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Aveo/Kalos Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości