Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Wszystkie inne tematy dotyczące danego modelu
kjas9
Profesjonalista
Posty: 852
Rejestracja: 26 sty 2015, o 22:31
Reputacja: 27
Imię: Krzysztof
Samochód: Cruze1,4 Sw LTZ+2012
Silnik: 1,4 T +chip 163 km
LPG: KME Skay Max
Lokalizacja: SO
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: kjas9 » 4 mar 2023, o 18:40

Z mojego doswiadczenia po 3 latach eksploatacji cruza 1,4 2012 ltz powiem że po zaakceptowaniu awarii opisanych na forum jest to bardzo dobre auto za rozsadną cenę w wersji ltz. W moim przypadku kombi oferuje dużo miejsca,silnik jest bardzo elastyczny ,turbina reaguje płynnie i szybko pozwala na przyśpieszenie np.przy wyprzedzaniu (przy pełnym obciązeniu reaguje jak lacetti 1,6 trzeba brać poprawkę na rozpędzenie).
Typowe awarie cruza(astry) które usunołem w czasie eksploatacji
1-uszczelki pod chłodniczką oleju -600 rok temu
2-turbina pęknieta obudowa-1000 rok temu
3-trójnik plastikowy układu chłodzenia-200 teraz
4-łańcuch rozrzadu z osprzętem 1600 po zakupie
Skrzynia biegów działa ok(wymieniony olej),mieszalnik powietrza na razie ok .
Nie ma co sie bać ,mechanicy teraz wiedzą że to opel,a cena cruza w wersji ltz jest konkurencyjna do astry .
Tak w przykładzie kolega ma lagunę 3 i tutaj wymiana tarcz tył (połaczone z łożyskami) i klocków wyniosła 600 zł części i 200 za robociznę,robiliśmy razem w jednym warsztacie.
Lacetti 1,6 sx zmienione w cdx 2011-2019

TexRan
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2023, o 19:05
Reputacja: 0
Imię: Adam
Samochód: Cruze w planach
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: TexRan » 19 mar 2023, o 19:51

Witam wszystkich.
Rozważam zakup Cruza w nadwoziu hatchback z silnikiem 1.8 benzyna bez gazu. W sumie teraz nie pamiętam czy ta wersja silnikowa istniała bez gazu. Ja jakoś nie jestem zwolennikiem gazu a jak nie jeżdżę dużo to nie jest to dla mnie problemem. Głownie to jazda po mieście, często krótkie odcinki. Raz na jakiś czas dłuższy dystans. Jestem raczej spokojnym kierowcą, często jeżdżący z rodziną.
Z tego co czytałem to ten silnik nie jest jakiś super jeśli chodzi o osiągi ale wg mnie lepszy niż 1.6 a nie chcę 1.4T ze względu na łączenie tej wersji ze słynną skrzynią M32. Szkoda że ten 1.8 ma tylko 5 biegową skrzynię.
Mam kilka pytań do użytkowników:
- jakie jest spalanie w mieście , ewentualnie uwzględniając krótkie dystanse
- jakie są obroty i spalanie w trasie przy 90 km/h i 120 km/h. Autostrady omijam.
- jaka jest jakość tapicerki ? Podobno skóra na kierownicy i mieszku od biegów jest troszkę gorszej jakości niż w astrze. Czy ten materiał na desce nie brudzi się jakoś bardziej niż by był sam plastik
- jak to jest z tymi wersjami wyposażenia? Gdzieś na jakiejś stronie znalazłem opis wersji wyposażenia ale jak przeglądam ogłoszenia to często nie zgadza się te podane z tym co widzę na zdjęciach i opisach.
- jak jest z awaryjnością tego modelu? Jestem świadom, że to jest jakby tańsza wersja Astry.

Z góry dziękuję za pomoc i odpowiedzi.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23899
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Lexus LBX
Silnik: 1.5 Hybrid
LPG: NIE
Inny samochód: Yamaha X-MAX Tech Max
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: etac » 19 mar 2023, o 20:33

Poczytaj forum, a wszystko się dowiesz.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

TexRan
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2023, o 19:05
Reputacja: 0
Imię: Adam
Samochód: Cruze w planach
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: TexRan » 19 mar 2023, o 20:58

Dzięki, potrafisz człowieka zachęcić.

Dedalus4
Profesjonalista
Posty: 645
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:01
Reputacja: 22
Imię: Szczepan
Samochód: FORD S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue
Inny samochód: Cruze 1.8 LPG
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: Dedalus4 » 20 mar 2023, o 07:59

A przejażłeś chociaż FAQ działu Cruze?
1. Mi w mieście palił 11l gazu
2. Nie sprawdzę bo juz nie mam Cruze'a ale przy 130km to bylo jakies 3500 obr/min
3. Tapicerka jest ok, nic sie nadmiernie nie wyciera a wyglada faniej niz plastic. Skora na keirownicy szybko sie wyciera ale u mnie na mieszku byla OK. Tylko plastik ze schematem skrzyni wymieniłem
4. Z wersjami nie wiem, ja miałem LT+ i miał wszystko co tam powinno być
5. Awaryjność - Kupiłem 2-letniego z 43k km, sprzedałem 10-letniego 195k km. Nie uważam że był jakoś specjalnie awaryjny. Z typowych usterek raz padła mi cewka, wymieniałem uszczelki chłodniczki oleju i linke od ręcznego (ta usterka nie jest typowa), raz miałem zapieczony tłoczek w tylnym kole, a i obudowa termostatu mi ciekła. Były jeszcze awarie LPG ale to temat osobny.
Ogólnie dobrze wspominam to auto, teraz jeżdzi nim moja mama

TexRan
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2023, o 19:05
Reputacja: 0
Imię: Adam
Samochód: Cruze w planach
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: TexRan » 20 mar 2023, o 19:41

Z tego co widzę to w trasie raczej nie jest jakoś bardzo ekonomiczny choć w tym wypadku plusem jest brak skrzyni M32.
Wiem, że nie mam co porównywać do diesla takiego jak mam teraz i skrzyni 6 biegów - w trasie jest super.
Ale w związku z tym, że chcę zmienić na coś nowszego a nowe diesle od 2010 muszą mieć DPF i często jeszcze inne systemy oczyszczania to chce zakupić coś w benzynie. Dodatkowo głównie przemieszczam się po mieście lub ewentualnie okolicach przez co może być problem z wypalaniem DPF'a. Liczę się z tym, że koszt eksploatacji benzynowego silniczka będzie większy ale dlatego szukam jakieś rozsądnego rozwiązania. Dlatego zadaje tyle pytań. Bo użytkownik nie zadowolony to później sieje kiepską opinię a wcale taka nie musi być.
Jeszcze jest jedna cecha która mnie interesuje czyli prześwit bo nieraz nie jest wesoło na dojeździe do działki. Czy to prawda, że wersja sedan ma większy prześwit niż hatchback ?

Dedalus4
Profesjonalista
Posty: 645
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:01
Reputacja: 22
Imię: Szczepan
Samochód: FORD S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue
Inny samochód: Cruze 1.8 LPG
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: Dedalus4 » 21 mar 2023, o 09:29

Co do prześwitu Ci nie odpowiem bo niestety nie wiem. Przód jest dosyć niski. Ale nie zdarzyło mi się nigdy nigdzie zawiesić lub przytrzeć (miałem hatchbacka). Jednak parkowanie zawsze w miarę możliwości robiłem tyłem.Co do spalania - w trasie 1.8 był wg mnie ekonomiczny. Przy 130 km/h na autostradzie spalanie było ok 10,5 l gazu a przy prędkościach do 120 km/h spadało do 9l. S-max mi pali 6,6-7 ON - niby mniej ale i tak o wiele drożej niż LPG.

TexRan
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2023, o 19:05
Reputacja: 0
Imię: Adam
Samochód: Cruze w planach
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: TexRan » 21 mar 2023, o 10:34

Jeśli chodzi o parkowanie to ja najbardziej lubię parkować tyłem. Tak mnie nauczył instruktor i to mi zostało. Zauważyłem że większość pisze o spalaniu gazu a ja nie chce z gazem. Przynajmniej na razie nie mam takich planów. Dlatego wydaje mi się że przy spojrzeniu na spalanie benzynki już tak kolorowo może nie być. Na szczęście ja w trasy aż tak dużo nie jeżdżę a w razie czego też jakoś nie szaleję.

Dedalus4
Profesjonalista
Posty: 645
Rejestracja: 16 gru 2016, o 13:01
Reputacja: 22
Imię: Szczepan
Samochód: FORD S-Max
Silnik: 2.0 Ecoblue
Inny samochód: Cruze 1.8 LPG
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: Dedalus4 » 21 mar 2023, o 10:54

Bo z 1.8 rzadko kto jeździł bez gazu:)tym bardziej że auta kupione w Polsce miały instalacje montowane przez dealerów i wzmocnioną głowicę.

TexRan
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2023, o 19:05
Reputacja: 0
Imię: Adam
Samochód: Cruze w planach
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: TexRan » 21 mar 2023, o 16:31

Ja mimo większych kosztów jakoś nie chce z gazem. To pokłosie złych wspomnień z kiedyś.

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4242
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 108
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: dokia » 21 mar 2023, o 20:47

Też uważam że gaz jest do kuchenek starych, sama już nie mam żadnego gazu w promieniu mojej posesji. Pamiętaj przy decyzji o zakupie że o ile części do Chevroletów są w podobnej cenie jak do opla to są cholernie niedostępne. Brak wsparcia w PL dla Chevroleta. Nawet z AC.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

TexRan
Świeżak
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2023, o 19:05
Reputacja: 0
Imię: Adam
Samochód: Cruze w planach
Silnik: 1.8
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: TexRan » 21 mar 2023, o 21:33

Teoretycznie części do Chevroleta powinny być nawet troszkę tańsze ale rzeczywistość nie zawsze jest taka jak nam się wydaje, że powinna być.

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4242
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 108
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: dokia » 21 mar 2023, o 21:45

Mogą być tańsze ale zamawiasz je z Korei lub USA. Czy tam z potak.eu.
Z blachami do nich to już całkiem dramat, więc nie możesz się obijać nawet jak masz polisę AC. Odpowiednikiem Insigni tu jest Malibu, mają tę samą płytę podłogową o ile się nie mylę
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

mdradek
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2023, o 07:58
Reputacja: 0
Imię: Radek
Samochód: Citroen C5
Silnik: 3.0
Lokalizacja: Sitno
Kontakt:

Silniki

Post autor: mdradek » 1 maja 2023, o 15:08

Cześć. Chodzi mi po głowie zakup Cruze. Powiedzcie mi jakie silniki od najlepszego do najgorszego. Wiem o głowicach, to nie ma znaczenia. Po prostu, jakie są najprzyjemniejsze w codziennej eksploatacji a jakie są najsłabsze tak ogólnie.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23899
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Lexus LBX
Silnik: 1.5 Hybrid
LPG: NIE
Inny samochód: Yamaha X-MAX Tech Max
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: etac » 1 maja 2023, o 18:14

a przejrzałeś na początek ten watek?
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

mdradek
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2023, o 07:58
Reputacja: 0
Imię: Radek
Samochód: Citroen C5
Silnik: 3.0
Lokalizacja: Sitno
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: mdradek » 1 maja 2023, o 21:09

Tak. Ciężko wyciągnąć jakiś konkretny wniosek, jedynie ogólniki, które sam już wyciągnąłem:)
Dobra, to inaczej. Mam na oku konkretne oferty. Nie bardzo mi się uśmiecha jechać za niewidomą pół Polski. Robię rocznie ~15000km, wyprzedzać i tak nie ma gdzie, obecnie jeżdżę 3 litrową benzyną z gazem więc spalanie czystej pb na poziome 8 litrów nie zrobi mi różnicy - więc raczej LPG odpada. Do tego ecotec nie jest mi obcy, miałem kiedyś 2 Lanosy.
Jeśli ktoś z Was poświęci chwilę i podpowie to będę bardzo wdzięczny.

https://www.olx.pl/d/oferta/chevrolet-c ... UkD79.html

https://www.olx.pl/d/oferta/chevrolet-c ... RDg4c.html

https://www.olx.pl/d/oferta/chevrolet-c ... TbrzW.html

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-ch ... TgSNT.html
Ostatnio zmieniony 1 maja 2023, o 21:24 przez mdradek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23899
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Lexus LBX
Silnik: 1.5 Hybrid
LPG: NIE
Inny samochód: Yamaha X-MAX Tech Max
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: etac » 1 maja 2023, o 21:22

To jak jeździsz 3.0 PB to żaden z nich nie będzie dobrym zamiennikiem. Tym bardziej diesel z DPF wymagający odcinków dłuższych niż 40 km w jedną stronę.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

mdradek
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2023, o 07:58
Reputacja: 0
Imię: Radek
Samochód: Citroen C5
Silnik: 3.0
Lokalizacja: Sitno
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: mdradek » 1 maja 2023, o 21:32

Nie chodzi o zamiennik. Wiem i zdaję sobie sprawę, że żaden z nich nie zastąpi mi cudownej V6. Jeżdżę 50km do pracy po praktycznie pustych drogach, więc wypalenie DPF to nie będzie większy kłopot - tu chodzi raczej o niezawodność tych jednostek. 1.6 też nie wykluczam, "Schumacherem" nie jestem i nie o to chodzi - chcę niezawodnego i dość prostego silnika, żeby zawieźć dziecko do szkoły czy pojechać "po bułki". Zależy mi głównie na wyglądzie auta, w miarę świeżego samochodu i w miarę bezproblemowej obsłudze - zrobienie np rozrządu to dla mnie żaden kłopot.

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4242
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 108
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: dokia » 1 maja 2023, o 21:40

Żaden samochód z tych które zalinkowałeś to absolutnie nie jest świeży i czasy niezawodności w nich to już za nimi. Chevrolet praktycznie już nie ma serwisu, pozostaje szukać mechaników z zamiłowania do nich oraz części po całym świecie. Na pewno nie ma opcji aby nie wykupić w nich AC bo blachy są prawie całkowicie niedostępne. Świeży samochód to ten wyprodukowany po 2020 lub chociaż jeszcze na gwarancji. Reszta to same nieświeże 😰
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

mdradek
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2023, o 07:58
Reputacja: 0
Imię: Radek
Samochód: Citroen C5
Silnik: 3.0
Lokalizacja: Sitno
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: mdradek » 1 maja 2023, o 21:55

Jeżdżąc przeszło 20 letnim gruzem perspektywa kupna 12 letniego będzie "świeżością".
Poza tym napisałem, że nie boję się mechaniki - siedzę w tym przeszło 8 lat. Blacha w używce i jej pomalowanie to dla mnie drobiazg. AC? Nie bądźmy śmieszni - wchodzi w grę jedynie podstawowe OC.
Pytam o konkrety, podałem konkretne linki - piszecie poki co kolejne ogólniki, które nie mówią nic konkretnego. Więc pytam wprost - którego byście wybrali.

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4242
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 108
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: dokia » 1 maja 2023, o 22:03

To jak umiesz naprawić to wszystko jedno jakiego kupisz. Brać najlepiej najtańszego i najbliżej. Podziwiam za brak AC, mnie na to nie stać 😰
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

mdradek
Świeżak
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2023, o 07:58
Reputacja: 0
Imię: Radek
Samochód: Citroen C5
Silnik: 3.0
Lokalizacja: Sitno
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: mdradek » 1 maja 2023, o 22:37

Zainteresowałem się Cruzem bo jest właśnie rzadki - a mi to pasuje. Poza tym mam budżet ~22 koła, a za to można kupić co najwyżej padlinę z przebiegiem 2, 3 krotnie większym niż mają Chevy i 5-8 lat starszymi.
I teraz jak to jest? Czy Cruze jest aż tak lipnie zrobiony ze się sypie po 150kkm (bo 90% ogłoszeń ma naprawdę atrakcyjne przebiegi)? Czy jest po prostu mało popularnym samochodem kupowanym właśnie do jeżdżenia "wokół komina"?

Awatar użytkownika
dokia
fachowa i pyskata diablica
Posty: 4242
Rejestracja: 22 lip 2019, o 14:58
Reputacja: 108
Imię: Dorota
Samochód: Opel Insignia
Silnik: PB B20NHT 260KM
Lokalizacja: Mazury
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: dokia » 1 maja 2023, o 23:18

Ja nie słyszałam aby jakoś sypały się czy gruzowaly. Te co umieściłeś to wszystkie w sumie podobne.
Każdy, kogo spotykasz, toczy bitwę, o której nic nie wiesz. Bądź życzliwy. Zawsze.

Awatar użytkownika
etac
Prezes
Posty: 23899
Rejestracja: 4 sie 2013, o 00:31
Reputacja: 255
Imię: Krzysztof
Samochód: Lexus LBX
Silnik: 1.5 Hybrid
LPG: NIE
Inny samochód: Yamaha X-MAX Tech Max
Lokalizacja: SBE
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: etac » 2 maja 2023, o 07:43

mdradek pisze:
1 maja 2023, o 21:55
Jeżdżąc przeszło 20 letnim gruzem perspektywa kupna 12 letniego będzie "świeżością".
Poza tym napisałem, że nie boję się mechaniki - siedzę w tym przeszło 8 lat. Blacha w używce i jej pomalowanie to dla mnie drobiazg. AC? Nie bądźmy śmieszni - wchodzi w grę jedynie podstawowe OC.
Pytam o konkrety, podałem konkretne linki - piszecie poki co kolejne ogólniki, które nie mówią nic konkretnego. Więc pytam wprost - którego byście wybrali.
Z tych podanych żadnego.
Lekcje prywatne są odpłatne, pytania na forum są darmowe

itor2023
Bywalec
Posty: 175
Rejestracja: 17 lut 2023, o 22:05
Reputacja: 7
Imię: Grzegorz
Samochód: Cruze Kombi
Silnik: 2.0 163 KM, Diesel
LPG: Nie
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zakup Cruze'a - prośba o ocenę/radę

Post autor: itor2023 » 2 maja 2023, o 08:59

Jeśli nie miałeś do czynienia z dieslami to zakupu diesla raczej unikaj. Koszty naprawy ewentualnych usterek sa niewspółmierne do wartości auta. Benzyna do spokojnej jazdy w koło komina jak najbardziej. Benzyna 1.6 będzie mało dynamiczna ale da się nią spokojnie przemieszczać jeśli nie masz dużych wymagań. W benzynie jak i w dieslu zwróć uwagę na pracę skrzyni biegów. Jeśli cokolwiek w jej pracy cię zaniepokoi to odpuszczaj. Wkładano tam często problemowe M32/M20 ( tu nie jestem pewien czy wychodziły w Cruze czy tylko w Aveo).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Cruze Ogólnie o modelu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość